حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
۰۲۱-۸۶۰۴۷۷۲۱
۰۲۱-۸۸۵۲۹۱۰۷
قابلیت «AI Analytics» و «Deep learning» در AcuSense هایک ویژن چیست؟ {0 تا 100}

12

17 دقیقه

اندازه فونت

12

0

قابلیت «AI Analytics» و «Deep learning» هایک ویژن چیست؟ {0 تا 100}

فهرست مطالب

دوربین‌های هایک ویژن با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های هوشمند مانند AcuSense امکانات بی‌نظیری را در زمینه نظارت و امنیت محیط برای کاربران خود فراهم می‌کنند. تکنولوژی AcuSense با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق «Deep Learning» و آنالیز توسط هوش مصنوعی «AI Analytics»، قادر است به ‌طور خودکار افراد و وسایل نقلیه را در کمترین زمان تشخیص دهد و در صورت نیاز آلارم یا اعلانی را برای کاربر خود ارسال کند.

فناوری AcuSense هایک ویژن با هوشمند‌تر کردن سیستم دوربین مداربسته منجر به کاهش آلارم‌های کاذب ناشی از حرکات یا رویدادهای غیر مهم مانند حرکت حیوانات یا جابجایی شاخ و برگ درختان شده و دقت و کارایی سیستم‌های دوربین مداربسته هایک ویژن را بهبود می‌بخشد. به این ترتیب، هایک ویژن با ارائه راه حل‌های هوشمند و پیشرفته، به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا منابع امنیتی خود را بهینه‌تر مدیریت کنند و عکس العمل مناسب‌تری را در برابر تهدیدات داشته باشند.

در این مقاله به معرفی قابلیت‌های AcuSense یعنی قابلیت «Deep Learning» و «AI Analytics» هایک ویژن می‌پردازیم …

قابلیت های هوشمند دوربین های مداربسته هایک ویژن

در سیستم امنیتی دوربین مداربسته، بهبود عملکرد و نظارت با به کار‌گیری تجهیزات هوشمند همواره جذاب و مورد توجه بوده و هست. سیستم‌ دوربین مداربسته هوشمند هایک ویژن نیز توانسته با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته هوش مصنوعی، قابلیت‌های متنوعی برای بهبود امنیت و کارایی سیستم‌های دوربین مداربسته ارائه کند.

یکی از این قابلیت‌ها، تکنولوژی AcuSense است که با استفاده از تحلیل‌های هوشمند، می‌تواند بین افراد و وسایل نقلیه تفکیک ایجاد کند و هشدارهای دقیق و به دور از اشتباه را به کاربر خود ارسال کند. این تکنولوژی به خصوص در پیشگیری از حوادث و شناسایی فعالیت‌های مشکوک مفید است. همچنین قابلیت‌هایی مانند تشخیص چهره، تشخیص نفوذ و ردیابی خودکار از دیگر امکانات پیشرفته‌ای هستند که با استفاده از هوش مصنوعی به دوربین‌های مداربسته هایک ویژن راه پیدا کرده‌اند.

آشنایی با قابلیت‌‌های هوشمند دوربین‌های مداربسته هایک ویژن و فناوری‌هایی که اخیرا به محصولات این برند اضافه شده، هم از جهت انتخاب نوع دوربین مناسب کاربر در زمان خرید و هم در استفاده بهتر از محصولات این برند اهمیت ویژه‌ای دارد.

قابلیت AI Analytics هایک ویژن

قابلیت AI Analytics هایک ویژن چیست؟

قابلیت «Hikvision AI Analytics» یا «آنالیز توسط هوش مصنوعی هایک ویژن» در دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP و ضبط کننده‌های تصویر NVR/DVR این شرکت به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری‌های هوشمند و پیشرفته، بهبود چشمگیری در امنیت و نظارت تصویری خود ایجاد کنند. این فناوری شامل الگوریتم‌های یادگیری عمیق است که قابلیت تشخیص و تفکیک دقیق انسان و وسایل نقلیه را در کوتاه‌ترین زمان «Real time» فراهم می‌کند.

قابلیت‌های «AI Analytics» هایک ویژن شامل موارد زیر است:

–  قابلیت تشخیص چهره یا «Facial recognition»

– قابلیت شناسایی وسیله نقلیه یا «Vehicle identification»، شامل: رنگ، نوع، سازنده و شماره پلاک

– قابلیت تشخیص کلاه ایمنی یا «Hard hat detection»: ارسال آلارم در صورت عدم استفاده فرد از کلاه ایمنی

– قابلیت شمارش افراد یا «People counting»، مناسب برای شرکت‌های بزرگ و فروشگاه‌های خرده فروشی

– قابلیت تشخیص سقوط یا «Fall detection»، مناسب برای محیط‌های ساختمان سازی، صنعتی یا مراقبت از سالمندان و کودکان

یکی از وظایف سیستم‌های دوربین مداربسته ارسال هشدارهایی برای اتاق مانیتورینگ و یا کاربران بر اساس رخداد حرکت در تصویر است. پیش از معرفی این قابلیت، مشکلی که سیستم‌های امنیتی در زمینه ارسال آلارم داشتند، ارسال هشدارهای کاذب ناشی از رخداد یا رویدادهای غیر مهم بود.

با استفاده از تکنولوژی «AI Analytics» هایک ویژن، میزان هشدارهای کاذب ناشی از تحرک حیوانات، افتادن برگ‌ درختان و سایر اشیاء متحرک غیر حساس به حداقل می‌رسد. این امر باعث می‌شود منابع امنیتی کاربر بر رویدادها و یا تهدیدات صحیحی که برای کاربر مهم است متمرکز شوند.

لازم به ذکر است که فناوری‌های زیادی بر پایه هوش مصنوعی وجود دارد که از آن‌ها در دوربین‌های مداربسته هایک ویژن استفاده می‌شود. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به «AI Analytics»، «Deep Learning» و AcuSense اشاره کرد. این فناوری‌ها قابلیت‌های زیادی به دوربین‌های مداربسته هایک ویژن اضافه می‌کنند که می‌توان به قدرت تشخیص وسایل نقلیه و تفاوت حرکت آن‌ها با انسان‌ها، قدرت تشخیص حیوانات از انسان‌ها و… اشاره کرد. چنین فناوری هایی، دقت و کارایی دوربین‌های مداربسته هایک ویژن را افزایش داده و نتایج قابل اعتمادتری را برای کاربران این سیستم‌ها فراهم می‌کنند.

قابلیت Deep Learning هایک ویژن

قابلیت Deep Learning هایک ویژن چیست؟

قابلیت‌ «Deep Learning» هایک ویژن نقش مهمی در بهبود کارایی و دقت سیستم‌های نظارت تصویری ایفا می‌کند. این فناوری از الگوریتم یادگیری عمیق بهره می‌برد که در دوربین‌ها و ضبط‌ کننده‌های ویدئویی هایک ویژن تعبیه شده است.

برای مثال، دوربین‌های سری DeepinView هایک ویژن از شش الگوریتم یادگیری عمیق بهره می‌برند که می‌توانند به‌ طور همزمان چندین هدف با انواع مختلف را شناسایی کنند. این دوربین‌ها قابلیت تشخیص افراد، وسایل نقلیه و ویژگی‌های مختلف مانند رنگ لباس، سن و جنسیت را دارند که به بهبود جستجوی دقیق و سریع در ویدئوها کمک می‌کند.

قابلیت «Deep Learning» هایک ویژن یکی از جدیدترین قابلیت‌‌های هوشمند  در دوربین‌های مداربسته هایک ویژن است که برای اهدافی مختلف و مشخص به محصولات این برند اضافه شده است. فناوری «Deep Learning» یکی از فناوری‌های نوپاست و حدود دو سال از رونمایی آن می‌گذرد؛ اما در همین زمان کوتاه توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد و نقش بسزایی در بهبود کیفیت و بهره‌وری دوربین‌های مداربسته هایک ویژن ایفا کند.

قابلیت‌های «Deep Learning» هایک ویژن شامل موارد زیر است:

–  قابلیت تشخیص چهره یا «Facial recognition»

– قابلیت شناسایی وسیله نقلیه یا «Vehicle identification» با استفاده از تکنولوژی «ANPR» هایک ویژن، شامل: شماره پلاک، آمار ورود و خروج وسیله نقلیه، ثبت تخلفات رانندگی و مدیریت پارکینگ

با استفاده از این فناوری، تشخیص و تفکیک وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری، عابر پیاده و … به سادگی انجام می‌شود. فناوری «Deep Learning» هایک ویژن به‌ صورتی طراحی شده که رفتارهای غیرطبیعی انسان‌ها را شناسایی کرده و قابلیت هدف‌گیری سوژه‌های خاص را داشته باشد.

جلوگیری از هشدارهای کاذب با قابلیت «Deep Learning» هایک ویژن

از دیگر کاربردهای قابلیت «Deep Learning» هایک ویژن می‌توان به جلوگیری از ارسال هشدارهای کاذب و غیر مهم اشاره کرد. پیش از این سنسورهای حساس هایک ویژن هر مورد خاص و تحرک اضافی در محیط اطراف را خطرناک تشخیص داده و برای دستگاه و کاربری که دوربین به آن متصل بود هشدار ارسال می‌کردند؛ اما به لطف قابلیت «Deep Learning» این مشکل حل شده و دوربین مداربسته تنها زمانی آلارم را ارسال می‌کند که از «تشخیص خطر» اطمینان حاصل کرده باشد.

تجزیه و تحلیل اطلاعات را می‌توان بنا به زمان و مکان در هر ساعتی از شبانه روز انجام داد. هشدارهای کاذب که بواسطه حرکت حیوانات یا روشنایی چراغ قوه در محل رخ می‌دهند، یکی از مواردی است که موجب اتلاف وقت پرسنل نیروی نگهبانی می‌شود. با جلوگیری از هشدارهای کاذب دوربین‌های مداربسته می‌توان امنیت محل را به طور کارآمد‌تر و دقیق‌تر برقرار کرد.

تفاوت «Deep Learning» هایک ویژن با قابلیت‌های قدیمی مشابه

پیش از این، برند هایک ویژن برای بالا بردن دقت دوربین‌های خود چه برای تشخیص هر چه دقیق‌تر چهره و چه برای تفکیک جزئیات از راهکار‌هایی مانند افزایش حساسیت سنسورها، استفاده از سنسورهای پیشرفته‌تر و بالا بردن قدرت لنزها استفاده می‌کرد. این راهکار‌ها تا حدودی موثر بودند اما به لحاظ هزینه و زحمتی که برای افزودن آن‌ها به دوربین‌های مداربسته انجام می‌شد، چندان به صرفه نبود.

اضافه کردن هر قطعه جدید به دوربین‌ها نیازمند تغییر در نقشه طراحی آن‌ها بود و متناسب با آن باید دیگر قطعات موجود در دوربین از نظر جای‌گذاری در دستگاه، کیفیت و سازگاری با قطعه جدید تغییر می‌کردند؛ اما ظهور قابلیت‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن مانند قابلیت «Deep Learning» مشکلات گذشته را برطرف کرده‌اند. این قابلیت‌ها جایگزین تمام راهکار‌های قدیمی می‌شوند و اجرای آن‌ها روی دوربین‌ها، زحمت و هزینه چندانی ندارد.

مزایای «Deep Learning» هایک ویژن

قابلیت هوشمند «Deep Learning» در دوربین‌ها و ضبط کننده‌های تصویر هایک ویژن مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بالا بردن قدرت تشخیص سوژه‌های زنده و متحرک و همچنین سوژه‌های بی‌جان و ثابت

– افزایش بهره‌وری دوربین‌های مداربسته برای مصرف‌کنندگان

– کاهش خطای دوربین‌ها در تشخیص یا ارسال هشدار (آلارم)

– کاهش هزینه‌های تولید دوربین‌ها و تجهیزات جانبی قدیمی

– تجزیه و تحلیل دقیق‌تر و ارسال نتایج واضح‌تر از تصاویر ضبط شده

– افزایش عملکرد دوربین‌ها حتی در شرایط خاص مانند دید در شب یا دید در هوای مه‌آلود و بارانی

– ارتقا سطح امنیت محیط به واسطه ارسال هشدارهای دقیق و کاربردی

همان طور که گفته شد، یکی از مشکلات دوربین‌های مداربسته قدیمی، دقت پایین آنها و ارسال هشدارهای اشتباه بود که به لطف استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق برطرف شده که این موضوع کمک زیادی به جلوگیری از اتلاف وقت نگهبانان و حراست مکان‌های مورد نظر کاربران می‌کند.

تکنولوژی AcuSense هایک ویژن

AcuSense هایک ویژن چیست؟

AcuSense هایک ویژن یک تکنولوژی بر پایه یادگیری عمیق «Deep Learning» و آنالیز توسط هوش مصنوعی «AI Analytics» است که به برخی دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP و ضبط کننده‌های تصویر NVR/DVR هایک ویژن اضافه شده. این تکنولوژی به صورت خودکار انسان‌ها، وسایل نقلیه، سقوط افراد، شمارش افراد، چهره و … را در تصاویر ویدئویی شناسایی می‌کند.

این فناوری با کاهش هشدارهای نادرست ناشی از حرکت حیوانات، برگ‌های در حال ریزش درختان، باران‌های شدید و سایر اشیاء متحرک، به کاربران اجازه می‌دهد تا منابع امنیتی خود را به شکل موثرتری مدیریت کنند. AcuSense همچنین امکان ارسال اعلان‌های فوری به دستگاه‌های تلفن همراه کاربران را فراهم می‌کند که این امر موجب افزایش بهره وری و بهبود امنیت شده است.

دستگاه‌هایی که از قابلیت جدید AcuSense برخوردار هستند، سه ویژگی مهم دارند که عبارت‌اند از:

– سیستم ردیابی هوشمند سوژه

– فیلتر هشدار‌های کاذب و غیر مهم

– جستجوی سریع سوژه در تصاویر ضبط شده

قابلیت AcuSense هایک ویژن در چه محصولاتی وجود دارد؟

قابلیت AcuSense هایک ویژن در برخی از مدل‌‌های گروه محصولی: دوربین‌های تحت شبکه IP و دستگاه‌های ضبط تصویر DVR/NVR هایک ویژن وجود دارد.

نکته مهم: قابلیت AcuSense هایک ویژن در دوربین های مداربسته توربو اچ دی وجود ندارد. برای استفاده از این قابلیت در سیستم توربو اچ دی هایک ویژن می‌بایست از DVR های دارای تکنولوژی AcuSense استفاده شود.

سیستم ردیابی هوشمند سوژه

فناوری AcuSense هایک ویژن یک قابلیت جدید به دوربین‌های هایک ویژن اضافه کرده و آن ردیابی هوشمند سوژه است. این قابلیت کمک می‌کند که تشخیص جزئیات در میان تصاویر ضبط و ثبت شده دقیق‌تر شود. همان‌طور که در فناوری یادگیری عمیق گفته شد، با این قابلیت تشخیص عناصر جان‌دار از بی‌جان، وسایل نقلیه و… به راحتی انجام می‌شود که این موضوع کمک می‌کند که بررسی تصاویر توسط نیروهای امنیتی نیز راحت‌تر و با دقت بالاتری صورت گیرد.

فیلتر هشدار‌های کاذب و غیر مهم

فیلتر هشدارهای کاذب از دیگر مزایای فناوری AcuSense است. همان‌طور که گفته شد یکی از مشکلات دوربین‌های قدیمی ارسال هشدار خطر برای هر حرکتی در اطراف دوربین بود و تفاوتی نداشت که این حرکت از سمت انسان باشد یا سایر موجودات مثل حیوانات این تنش را در اطراف دوربین ایجاد کرده باشند.

این موضوع تا حد زیادی باعث اتلاف وقت و انرژی نیروهای امنیتی می‌شد زیرا با هر هشدار باید علت دقیق آن را بررسی می‌کردند تا در صورت صحیح بودن آن، اقدام لازم را به‌موقع انجام دهند؛ اما با AcuSense هایک ویژن و فناوری یادگیری عمیق، این هشدار‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و دقت آن‌ها افزایش پیدا می‌کنند.

جستجوی سریع سوژه در تصاویر ضبط شده

قابلیت‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن مانند AcuSense هایک ویژن یک امکان دیگر هم برای دوربین‌های جدید این برند ایجاد می‌کنند و آن، جستجوی سریع سوژه در تصاویر است. جستجوی سوژه مورد نظر در تصاویر ضبط شده دوربین‌های قدیمی، نیازمند دقت و توجه زیاد اپراتور دوربین بود. در واقع اگر نیروهای امنیتی به‌دنبال یک سوژه خاص درمیان تصاویر بودند، باید شخصا دقت خود را بالا می‌بردند و با بررسی دقیق‌تر فیلم‌ها، سوژه را پیدا می‌کردند؛ اما در فناوری‌های جدید این کار با قابلیت‌های دوربین انجام می‌شود. شما این امکان را دارید که ویژگی‌های سوژه را برای دوربین مشخص کنید تا هوش مصنوعی، آن سوژه را از میان تمام تصاویر تشخیص داده و اطلاعات دقیق آن را در اختیار شما قرار دهد.

کاربرد قابلیت‌های هوشمند محصولات هایک ویژن در مکان‌های مختلف

محصولات و دوربین‌های مداربسته هایک ویژن به لطف ظهور قابلیت‌های هوشمند در کاربردی‌تر شده‌اند. این قابلیت‌، دوربین‌های هایک ویژن را به انتخاب اول برای ایجاد نظارت و امنیت در هر فضا و مکانی تبدیل می‌کند. از جمله این مکان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– اماکن مسکونی

– فروشگاه‌های کوچک و بزرگ

– هتل ها و مراکز تفریحی

– کارخانه‌ها، کارگاه ها و مناطق صنعتی

اماکن مسکونی

فناوری AcuSense هایک ویژن با بهره‌گیری از الگوریتم‌های یادگیری عمیق، توانسته امنیت اماکن مسکونی را به شکل قابل توجهی بهبود بخشد. این فناوری با توانایی تشخیص و تفکیک دقیق انسان‌ها و وسایل نقلیه از سایر اشیاء متحرک، مانند حیوانات یا برگ‌های درختان، هشدارهای کاذب و غیر مهم را به حداقل می‌رساند.

این ویژگی باعث می‌شود که دوربین‌های مداربسته یک ساختمان یا مجتمع مسکونی روی تهدیدات واقعی متمرکز شده و کارایی و دقت آنها افزایش یابد. ارسال اعلان‌های فوری به دستگاه‌های موبایل کاربران، مالکان و نگهبانی این اماکن نیز از دیگر مزایای این فناوری است که امکان واکنش سریع به رویدادهای امنیتی را فراهم می‌کند و آرامش خاطر بیشتری برای ساکنان مناطق مسکونی به ارمغان می‌آورد.

نکته مهم: به دلیل اعمال تحریم‌ها در حوزه اینترنت ایران، امکان استفاده از بخش ارسال نوتیفیکیشن برای کاربران ایرانی تا تاریخ نگارش این مقاله امکان‌پذیر نیست.

قابلیت «AI Analytics» نیز با تحلیل خودکار داده‌ها و شناسایی الگوهای مشکوک، نیاز به نظارت دستی را کاهش داده و بهره‌وری سیستم‌های دوربین مداربسته مسکونی را افزایش می‌دهد. فناوری یادگیری عمیق یا «Deep Learning» نیز با امکان شناسایی چهره، تشخیص وسایل نقلیه و تحلیل رفتارهای مشکوک، پوشش امنیتی کاملی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به طور موثر از وقوع جرم جلوگیری کند و امنیت کلی اماکن مسکونی را ارتقا دهد.

فروشگاه‌های کوچک و بزرگ

انتخاب و استفاده از دوربین‌های هوشمند هایک ویژن برای اماکن فروشگاه‌هایی کوچک و بزرگ انتخاب مناسبی است. حساسیت این دوربین‌ها نسبت به سوژه‌های مختلف موجب می‌شود که اپراتور دستگاه یا نگهبانان مجموعه نظارت بهتری به اتفاقات پیرامون محل داشته باشند و بدون نیاز به خروج از ساختمان، فضای بیرونی را بادقت تحت نظر بگیرند. از طرفی، دقتی که این فناوری در ارسال هشدار دارد تا حد زیادی زحمت نیروهای امنیتی و حراستی را کاهش داده و به صرفه‌جویی در وقت و انرژی آن‌ها نیز کمک شایانی می‌کند.

هتل ها و مراکز تفریحی

هتل‌ها و مراکز تفریحی از دیگر کسب و کارهایی هستند که به قابلیت‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن نیاز دارند. رفت و آمد در این اماکن بسیار زیاد است و این موضوع باعث می‌شود که تشخیص سوژه در زمان‌ها و شرایط اضطراری کار سختی باشد؛ اما با استفاده از فناوری‌های جدید دوربین‌های هایک ویژن و قابلیت ردیابی فوری و دقیق آن، این کار به سادگی انجام شده و درصورت نیاز به ردیابی و بررسی عملکرد یک سوژه می‌توان این اقدام را با کمترین میزان خطا انجام داد.

در هتل‌ها و مراکز تفریحی نیاز به دوربین مداربسته‌ای است که دیدی واضح و دقیق در تاریکی شب داشته باشد. فناوری‌های جدید هایک ویژن در این زمینه نیز کاربردی هستند و دید مناسبی در شب برای محیط داخلی هتل مانند لابی یا اطراف هتل و اماکن تفریحی ایجاد می‌کنند.

کارخانه‌ها، کارگاه ها و مناطق صنعتی

تکنولوژی AcuSense هایک ویژن به عنوان یک نوآوری بسیار مهم در دوربین‌های مداربسته و ضبط کننده های تصویر NVR/DVR صنعتی هایک ویژن به ‌شمار می‌آید. این سیستم‌ها با استفاده از ترکیب چند تکنولوژی تشخیص تصویر، «Deep Learning» و آنالیز توسط هوش مصنوعی «AI Analytics» قابلیت‌های تشخیص سوژه در تصویر را بهبود می‌بخشند که در محیط های کارخانه ای و صنعتی، این قابلیت‌ها از اهمیت بسیاری برخوردارند.

به عنوان مثال، فناوری AcuSense قادر به اضافه کردن قابلیت تشخیص حیوانات، وسایل نقلیه، و اشیاء غیر مرتبط یا غیر مهم است. تکنولوژی AcuSense این امکان را فراهم می‌کند که اعلان‌های اضافی و غیرضروری به نیروهای حراست اعلام نشود. از طرف دیگر، «AI Analytics» با بهره‌گیری از «Deep Learning» قادر به تشخیص الگوهای غیرمعمول در تصاویر مانند حرکات غیر عادی لیفتراک‌ها و افراد است که این امکان را به افراد تصمیم گیرنده می‌دهد تا به ‌صورت پیشگیرانه در مقابل حوادث و ریسک‌های امنیتی اقداماتی را انجام دهند.

با توجه به اینکه کارخانه‌ها و مناطق صنعتی معمولاً به دلیل ابعاد بزرگ و پیچیدگی‌های مختلف نیاز به سیستم‌های دوربین مداربسته پیشرفته دارند، استفاده از این فناوری‌ها در این اماکن بسیار ارزشمند هستند. با توانایی تشخیص دقیق و پیش‌بینی موارد مختلف، این سیستم‌ها به بهبود امنیت کارخانه‌ها کمک می‌کنند و در عین حال، کارایی و بهره‌وری را افزایش می‌دهند. به‌طور کلی، بهره‌گیری از تکنولوژی AcuSense و «AI Analytics» در دوربین‌های مداربسته یک کارخانه یا مکان صنعتی به عنوان یک استراتژی امنیتی هوشمند، می‌تواند به کاهش خطرات امنیتی و بهبود نظارت در این اماکن کمک شایانی کند.

مزایا و معایب استفاده از قابلیت‌ های هوشمند محصولات هایک ویژن

افزایش قابلیت‌‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن و پیشرفت این دوربین‌ها کمک می‌کند تا به محصولی به‌صرفه‌تر از هر لحاظ تبدیل شوند. این قابلیت‌ها به عنوان وجه تمایز دوربین‌های هایک ویژن با دوربین‌هایی که توسط دیگر برندها ساخته می‌شوند در استقبال کاربران از استفاده این دوربین‌ها، رفع نیاز مصرف‌کنندگان و محبوب شدن این برند در میان مشتریان تاثیرگذار هستند.

با این حال در کنار تمام مزایایی که در استفاده و افزودن قابلیت‌‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن وجود دارد، این موضوع مشکلاتی هم ایجاد می‌کند که یکی از آن‌ها بالا رفتن قیمت دوربین‌هاست. طبیعتا اضافه کردن امکانات و قابلیت‌های جدید نیاز به خط تولید و ایجاد واحد تحقیق و توسعه «R&D» متفاوتی دارد که این موضوع نیز در قیمت دوربین‌های مداربسته هایک ویژن تاثیرگذار است. با این حال، کاربردی‌تر شدن دوربین‌ها و امتیازاتی که اضافه شدن قابلیت‌های هوشمند به این محصولات ایجاد کرده‌اند، باعث می‌شود که افزایش قیمت این محصولات منطقی شده و مشتریان باز هم از خرید این دوربین‌ها استقبال کنند.

از دیگر مزایایی که قابلیت‌‌های هوشمند دوربین‌های هایک ویژن برای دستگاه‌های این برند ایجاد کرده است، می‌توان به کاربری راحت‌تر این دستگاه‌ها برای مصرف‌کنندگان اشاره کرد. در دوربین‌های قدیمی، دقت بالا برای تجزیه و تحلیل دقیق تصاویر باید توسط افراد انجام می‌شد که این موضوع گاها باعث بروز خطای انسانی می‌شد؛ اما در دوربین‌های جدید هایک ویژن که با تکیه بر فناوری‌های هوش مصنوعی تولید می‌شوند، تجزیه و تحلیل توسط الگوریتم‌های هوشمند انجام می‌شود که این موضوع، نیاز به دقت انسانی را کاهش داده و خطاهای آن را نیز از بین می‌برد.

قابلیت‌های هوشمند محصولات هایک ویژن تا چه میزان پیشرفت می‌کنند؟

پیشرفت تکنولوژی هرگز متوقف نمی‌شود و برند هایک ویژن هم تلاش می‌کند تا همگام با تکنولوژی پیش رفته، فناوری‌های جدید و کاربردی را به محصولات خود اضافه کند. هر نسل از دوربین‌های هایک ویژن قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسل قبلی دارند که آن‌ها را به محصولاتی کاربردی‌تر تبدیل می‌کند.

سخن پایانی

قابلیت‌های هوشمند دوربین‌های مداربسته هایک ویژن کاربرد این دوربین‌ها را بیشتر کرده و به استفاده موثرتر از آ‌ن‌ها کمک می‌کند. این قابلیت‌ها وجه تمایز هایک ویژن با دیگر برندها هستند که دوربین‌های این برند را به انتخاب اول خریداران تبدیل می‌کند.

در این مطلب، به بررسی چند مورد از قابلیت‌های این دوربین‌ها و دستگاه‌های هایک ویژن پرداختیم؛ اما همان طور که می‌دانید، قابلیت‌های هوشمند این دوربین‌های مداربسته به موارد گفته‌شده محدود نمی‌شوند. شما چه قابلیتی از این دوربین‌ها می‌شناسید؟ کدام ویژگی در دوربین‌های هایک ویژن برای شما مورد نیاز و قابل توجه است؟

برای خرید دوربین‌های مداربسته و محصولات هایک ویژن از نمایندگی هایک ویژن با کارشناسان هایک ویژن لند در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیاز کاربران به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها