حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
۰۲۱-۸۶۰۴۷۷۲۱
۰۲۱-۸۸۵۲۹۱۰۷
فناوری AcuSense

12

6 دقیقه

اندازه فونت

12

0

AcuSense یک فناوری جدید در دوربین هایک ویژن

فهرست مطالب

مقالاتی که بهتر است پیش از مطالعه‌ی این مقاله بخوانید:

فناوری AcuSense هایک ویژن یک فناوری تجزیه و تحلیل هوشمند است که بر مبنای الگوریتم‌های یادگیری عمیق عمل می‌کند. استفاده از این فناوری در دوربین‌های مداربسته امنیتی میتواند به صاحبان کسب و کارها و یا منازل و ساختمان‌های مسکونی و اداری کمک کند که امنیت ساختمان را به طرز فوق العاده ای افزایش دهند.

استفاده از فناوری AcuSense نه تنها آسان و سریع است، بلکه می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها برای تامین امنیت محیط مورد نظر را کاهش دهد. اما این فناوری چیست و چگونه عمل می‌کند؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

1.فناوری AcuSense چیست ؟

AcuSense نوعی فناوری جدید است که هایک ویژن برای سیستم‌های امنیتی خود طراحی کرده است. این فناوری توانایی آن را دارد که به صورت لحظه ای به تجزیه و تحلیل تصاویر بپردازد و با استفاده از هوش مصنوعی افراد، وسایل نقلیه و سایر اجسام متحرک را از یکدیگر تفکیک نماید. در واقع همانطور که نام این فناوری نشان می دهد، از نوعی accurate sensor برخوردار است.

به طور کلی در طراحی فناوری AcuSense، ترکیبی از فناوری تشخیص نفوذ و عبور از خط و مرز به کار رفته است تا به این ترتیب کاربر بتواند منطقه ای را تعریف کند که هدف باید در آن منطقه مورد شناسایی قرار گیرد. دقت داشته باشید که برخلاف تجزیه و تحلیل‌های معمولی سیستم‌های مداربسته که در آنها صرفا تغییر در تصویر بررسی می‌شود، این فناوری هوشمند به تجزیه و تحلیل حرکت‌ها میپردازد و تعیین می‌کند که آنچه در حال حرکت است، انسان، ماشین و یا چیز دیگری است.

1.1.عملکرد تکنولوژی AcuSense چگونه است؟

این فناوری توانایی شناسایی تهدیدها و ارسال هشدار به تلفن همراه کاربران را دارد. همچنین دقت آن بسیار بالا بوده و امکان جداسازی افراد و وسایل نقلیه از سایر اجسام متحرک را دارد. به این ترتیب تیم‌های امنیتی میتوانند بر روی تهدیدات واقعی متمرکز شوند.

این فناوری قدرتمند به صورت عمده بر روی حرکت انسان و وسایل نقلیه تمرکز میکند. در چنین حالتی هشدارهای اشتباه و کاذبی که ناشی از حرکت حیوانات کوچک و یا تکان خوردن درخت‌ها و غیره هستند، کاهش پیدا می‌کنند.

1.2.AcuSense در دوربین هایک ویژن

هایک ویژن یکی از مهمترین برندهای تولیدکننده انواع محصولات و تجهیزات مربوط به سیستم‌های ایمنی است و به همین دلیل مدام در حال توسعه دادن فناوری‌های به کار رفته در محصولات خود و بهینه سازی آنهاست. یکی از فناوری‌هایی که این برند به تازگی در محصولات خود از آن به صورت ویژه ای استفاده می‌کند، فناوری AcuSense است. در حال حاضر انواع سیستم های دوربین شبکه، دستگاه های ضبط ویدئویی شبکه و دستگاه های دیجیتال هایک ویژن مجهز به این فناوری شده اند که در بازار هم موجود می‌باشند.

یکی از محصولاتی که هایک ویژن با استفاده از فناوری AcuSense به بازار عرضه کرده است، دوربین مداربسته سری EasyIP 4.0 است. این سری از دوربین‌های مداربسته دقت بسیار بالایی دارند و به صورت فوق العاده ای باعث می شوند که هشدارهای خطا کاهش پیدا کنند.

همچنین این سری از دوربین‌های مداربسته هایک ویژن دارای ویژگی quick target search می‌باشند.  این ویژگی به خاطر استفاده از فناوری قدرتمند AcuSense به وجود آمده است و طی آن به کاربر امکان داده می‌شود به سرعت به بازبینی تصاویر پرداخته و هدف مورد نظر خود را خیلی سریع پیدا کند. این ویژگی‌ها بخشی از برتری‌هایی هستند که این نوع دوربین ها نسبت به سایر انواع دوربین‌های مداربسته دارند.

2. مزایای استفاده از تکنولوژی AcuSense

فناوری AcuSense باعث ایجاد امنیت حداکثری می‌شود و این مهمترین ویژگی و مزیت استفاده از این فناوری است. این میزان امنیت موجب می‌شود که سیستم امنیتی بلافاصله نسبت به تهدیدات امنیتی واکنش نشان دهد. در عین حال، میزان هشدارهای اشتباه و هزینه‌هایی که به وجود می آورند را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این accurate sensor عدم تداخل آن با عوامل طبیعی است. در واقع بارش باران یا وزیدن باد در میان برگ‌های درختان و یا حتی ریزش برگ‌ها موجب نمی‌شود که سیستم امنیتی هایک ویژن زنگ هشدار را به صدا در آورد. این فناوری قدرتمند و هوشمند تنها زمانی زنگ هشدار و خطر را به صدا در می‌آورد که با تجزیه و تحلیل تصاویر زنده متوجه حرکت انسان یا وسایل نقلیه شود. در چنین حالتی قبل از این که مجرمان بتوانند کاری کنند، توسط سیستم امنیتی دوربین‌های مداربسته هایک ویژن که مجهز به فناوری AcuSense هستند، شناسایی می‌شوند.

از جمله دیگر مزایای استفاده از فناوری هوشمند AcuSense ، قابلیت جستجوی هوشمند آن است. این سیستم به تیم امنیتی این امکان را میدهد که با یک جستجوی سریع، در عرض چند دقیقه به صحنه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. همین امر موجب افزایش امنیت و البته صرفه جویی در وقت تیم امنیتی می‌شود. در حالیکه در سیستم‌های دیگر آنها مجبور هستند به صورت دستی به جستجو در میان تصاویر بپردازند که باعث می‌شود سرعت عملشان به شدت کاهش پیدا کند.

3.کاربرد‌های تکنولوژی AcuSense

به طور کلی از فناوری AcuSense در هر فضایی می‌توان استفاده کرد. ساختمان‌های مسکونی، کارخانه‌ها، و مراکز کنترل و مانیتورینگ و مکان‌های تردد ممنوع مهمترین مکان‌هایی هستند که این فناوری هوشمند را لازم دارند. برای مثال در فضاهای مربوط به مراکز کنترل و مانیتورینگ، می‌توانید با استفاده از این فناوری هوشمند، کار خود را راحت‌تر کنید. مسلما مدیریت و نظارت بر روی چند مکان به صورت همزمان کار راحتی نیست. اما اگر این کار را به سیستم‌های امنیتی بسپارید که از فناوری هوشمند AcuSense بهره مند هستند، هم کار خود را راحت‌تر می‌کنید و هم اینکه موجب بهبود عملکرد می‌شوید.

این امر در مورد کارخانه‌ها هم صدق می‌کند. امنیت این فضاها اهمیت فوق العاده ای دارد، در عین حال، معمولا امکان استفاده از نیروی انسانی برای تامین این امنیت محدود است. بنابراین سیستم های مجهز به این فناوری راه حل جایگزین موثر و کارآمد برای حفظ امنیت می‌باشند.

از طرف دیگر، یکی از مهمترین دغدغه افراد در حفاظت از محیط اطراف خود، سرقت اتومبیل و وسیله نقلیه آنهاست. این فناوری به گونه ای طراحی شده است که می‌توان آن را بر روی هرگونه حرکت وسیله نقلیه تنظیم کرد. به این ترتیب در صورت حرکت مشکوک اتومبیل زنگ هشدار به صدا در خواهد آمد.

4.سخن آخر

با استفاده از فناوری AcuSense سیستم‌های دوربین‌های مداربسته مبتنی بر هوش مصنوعی ارتقا پیدا می‌کنند. این کار هزینه چندانی ندارد و در عین حال موجب صرفه جویی در هزینه‌های متعددی می‌شود. سیستم‌هایی که از این فناوری بهره مند می‌شوند، قدرت تشخیص بالایی خواهند داشت. کافی است محوطه مورد نظر را برای آن‌ها تعریف کنید و سپس کار را به آنها بسپارید. هر حرکتی در این محوطه انجام بگیرد، توسط این سیستم هوشمند مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. بنابراین هیچکس نمیتواند بدون اجازه وارد فضای تعریف شده شود.

استفاده از فناوری‌های هوشمندی که بر مبنای هوش مصنوعی عمل می‌کنند، گام مهمی در جهت هوشمندسازی تجهیزات و سیستم‌های امنیتی است. این هوشمندسازی نه تنها امنیت فضای مورد نظر را به حداکثر میزان ممکن میرساند، بلکه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه کاربران نیز می‌شود.

مقالاتی که بهتر است پس از مطالعه‌ی این مقاله بخوانید: