حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
۰۲۱-۸۶۰۴۷۷۲۱
۰۲۱-۸۸۵۲۹۱۰۷
تکنولوژی یا قابلیت ANR در دوربین های مداربسته چیست؟

12

4 دقیقه

اندازه فونت

12

0

تکنولوژی ANR در دوربین های هایک ویژن چیست؟

فهرست مطالب

تکنولوژی ANR، مخفف عبارت (Automatic Network Replenishment) است.  ANR به معنی بازسازی خودکار (تصویر) در شبکه است. دوربین های مدار بسته هایک ویژن با استفاده از تکنولوژی ANR، قادر خواهند بود، زمانی که دوربین یا دستگاه رکوردر از مدار سیستم مداربسته خارج شده و ضبط تصاویر در آن متوقف شده، تصاویر ضبط شده را، در فضایی دیگر مانند حافظه داخلی دوربین و یا NVR ذخیره کنند و بعد از اتصال مجدد دستگاه، تصاویر را به سیستم منتقل کنند.

 

به طور کل، در سیستم های نظارت تصویری، فیلم ها و تصاویر ضبط شده، ارزشمند ترین پارامتر برای محافظت هستند. ANR قابلیتی است که به منظور تضمین ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته به تجهیزات نظارت تصویری اضافه شده است.

 

نحوه عملکرد تکنولوژی ANR

در ابتدا، برای استفاده از قابلیت ANR در دوربین مدار بسته، باید در هنگام نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته، یک حافظه جانبی مانند حافظه microSD در داخل دوربین قرار داده شود. هنگامی که دوربین در حال ارسال تصویر به سمت دستگاه رکوردر تصاویر (NVR) است، هم زمان، تصاویر روی حافظه جانبی که روی دوربین قرار داده شده است نیز ضبط خواهد شد.

در صورت فعال شدن قابلیت ANR، در صورتی که به هر دلیل، مانند خاموش شدن دستگاه رکوردر، قطع شدن شبکه داده و …، عملیات ضبط تصاویر در دستگاه رکوردر با مشکل مواجه شود؛ تصاویر، به صورت اتوماتیک در حافظه جانبی دوربین ذخیره می‌شوند و در زمانی که دستگاه NVR مجددا به مدار بازگردد، تصاویر ضبط شده در حافظه دوربین، در مدت زمانی که دستگاه رکوردر در دسترس نبوده است به صورت خودکار و تحت شبکه داده، به دستگاه NVR منتقل می‌گردد. این تکنولوژی باعث میشود که کاربر به تمامی لحظات ضبط شده دسترسی داشته باشد، حتی لحظاتی که در زمان در درسترس نبودن دستگاه رکوردر اتفاق افتاده.

 

فعال کردن ANR در دوربین مدار بسته هایک ویژن

 

برای فعال کردن قابلیت ANR در دوربین های مدار بسته هایک ویژن؛ در ابتدا، به بخش تنظیمات در مسیر Configuration -> Camera Settings -> Schedule Settings -> Advanced مراجعه و اقدام به روشن کردن گزینه ANR در دوربین مدار بسته کنید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که در صورتی که ورژن (firmware) دستگاه NVR پایین‌تر از 3.1.2 باشد، هم در دوربین و هم در دستگاه باید ANR پیکربندی شوند. همچنین باید نحوه ضبط دوربین را در حالت ضبط پیوسته قرار دهیم. اما اگر ورژن دستگاه NVR بالاتر از 3.1.2 باشد، تنها کافی است دستگاه NVR را پیکربندی کنید.

 

فعال کردن ANR در دوربین مدار بسته هایک ویژن

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، بعد از ورود به NVR در بخش Configuration وارد بخش Storage  شده و در بخش Advance  اقدام به فعال سازی قابلیت ANR کنید.

 

فعال سازی قابلیت ANR

 

بعد از پیکربندی NVR، وارد تنظیمات دوربین شده و نحوه ضبط تصویر دوربین را روی حالت پیوسته قرار دهید.

 

حالت پیوسته

 

پهنای باند شبکه مورد استفاده در تکنولوژی ANR

 

به طور کل، هنگامی که قابلیت ANR در سیستم دوربین مدار بسته هایک ویژن فعال است، پهنای باند اضافه‌ای نسبت به زمانی که قابلیت ANR خاموش است به سیستم اضافه نخواهد شد؛ و فقط زمانی که دستگاه ذخیره‌ی تصاویر NVR در بازه‌ای در دسترس نبوده باشد، دوربین ها، شروع به ارسال تصاویر مربوط به آن بازه زمانی به رکوردر خواهند کرد.

 

هنگامی که دستگاه رکوردر NVR، بعد از دسترس خارج شدن، مجدد به شبکه باز می‌گردد، همزمان به دو دوربین اجازه می‌دهد تا تصاویرضبط شده خود را به سمت NVR منتقل کنند. دستگاه رکوردر NVR، پهنای باندی که در اختیار هر دوربین قرار میدهد، بسته به نحوه عملکرد هر دوربین تا حداکثر 10Mb/s (مگابیت بر ثانیه) است. پهنای باندی که دستگاه NVR به دوربین اختصاص می‌دهد عددی ثابت نیست و عملکرد دوربین است که مشخص می‌کند پهنای باند مورد نیازش چقدر است. در هر صورت، پهنای باند اختصاص یافته از 10Mb/s (مگابیت بر ثانیه) بیشتر نخواهد شد.

0 0 رای ها
امتیاز کاربران به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها