حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
سبد خرید خالی است.
۰۲۱-۸۶۰۴۷۷۲۱
۰۲۱-۸۸۵۲۹۱۰۷
دستگاه HybridSAN (Storage Server) هایک ویژن چیست؟

12

8 دقیقه

اندازه فونت

12

0

دستگاه استوریج سرور هایک ویژن | Hikvision Hybrid SAN چیست؟

دستگاه استوریج سرو هایک ویژن | Hikvision Hybrid SAN چیست؟، این یک SAN استوریج مخصوص ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته است با این تفاوت که نیازی به سرور دیگر برای پردازش داده ندارد...
فهرست مطالب

دستگاه استوریج سرو هایک ویژن | Hikvision Hybrid SAN چیست؟، این یک SAN استوریج مخصوص ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته است با این تفاوت که نیازی به سرور دیگر برای پردازش داده ندارد…

در ادامه با هایک ویژن لند همراه باشید …

نیاز به استوریج سرور | Storage Server در سیستم دوربین مدار بسته

در سیستم‌های نظارت تصویری، خصوصا در سیستم‌های بزرگ به تجهیزی برای ذخیره بلند مدت داده ویدئو نیاز است. در گذشته از سرورهای ذخیره سنتی استفاده می‌شد که تحت شبکه به دستگاه ذخیره تصویر (NVR) معرفی می‌شد و NVR ویدئو‌ها را روی آن ذخیره می‌کرد. استفاده از این روش مشکلاتی به همراه داشت مانند کندی ارتباط، وابستگی ارتباط NVR و استوریج به شبکه، امکان عدم هماهنگی مناسب بین سرور ذخیره ساز و NVR و… برخی مشکلاتی بودند که کاربران با آن مواجه بودند.

در این راستا؛ شرکت هایک ویژن، برای پاسخ به این نیاز اقدام به طراحی و تولید استوریج سرورهای هایک ویژن مخصوص سیستم‌های دوربین مدار بسته با عنوان دستگاه Hikvision Hybrid SAN Storage Server کرده است. استفاده از استوریج سرور برای ذخیره تصاویر، با توجه به قابلیت‌هایی که دارند مزایای بزرگی را به نسبت استفاده از استوریج‌های سنتی به همراه خواهد داشت. در ادامه در همین راستا با هایک ویژن لند همرا باشید …

همانطور که اشاره شد در یک سیستم نظارت تصویری، برای ذخیره تصاویر در ضرفیت و بازه زمانی خیلی زیاد نیاز به استفاده تجهیزات متفاوت‌تری به نام دستگاه Hikvision Hybrid SAN Storage Server است. این تجهیز حاوی تعداد زیادی هارد درایو هستند که البته مدل، تعداد و ضرفیت آن‌ها را نیاز کاربر مشخص می‌کند. دستگاه های استوریج سرور، به سرورهای دیگر هارد یا فضای ذخیره‌سازی داده اختصاص می‌دهند. در واقع سرورهای دیگر داده‌ها را پردازش و هر آنچه که لازم به ذخیره‌سازی باشد را در فضایی که Storage Server به آن اختصاص داده است ذخیره می‌کند.

در یک شبکه داده هر سرور می‌تواند به صورت محلی داده‌های خود را روی هارد دیسک‌های خود ذخیره‌کند، اما بهتر است داده‌های همه سرورها به صورت متمرکز در یک فضای مشخص ذخیره گردند. با این کار هم امکان دسترسی به فضاهای بزرگ ذخیره‌سازی فراهم می‌گردد و هم امکان حفاظت از داده‌ها که در یک دستگاه به صورت متمرکز ذخیره شده افزایش می‌یابد.

این که هر سروری برای خود، به صورت محلی (Local) اقدام به ذخیره سازی داده نکند مزایای زیادی دارد. مزایایی مانند متمرکز بودن داده‌ها در یک محل و امکان بک آپ گیری از داده یا دیتا ها، امکان بالا بردن امنیت داده به دلیل متمرکز بودن، امکان پردازش موازی داده‌ها و پیاده نمودن ساختار سرور رزرو و … از پایه‌ای ترین مزایای استفاده از استوریج سرور است.

در ابتدا کمی در مورد استوریج سرورهای سنتی صحبت کنیم:

در گذشته اگر لازم می‌شد تصاویر دوربین‌های مدار بسته را در سروری متمرکز ذخیره کنیم (در سیستم‌های دوربین مدار بسته بزرگتر و حرفه‌ای این نیاز وجود دارد)، از STORAGE ها مانند SAN Storage ها که سرور استوریج تحت شبکه است استفاده می‌شد. storage server، یک دستگاه سخت افزاری است که به کاربرها اجازه می دهد تا داده های خود را در یک حافظه مرکزی ذخیره کنند.

این دستگاه ها به عنوان یک پلتفرم مستقل از سیستم عامل عمل می کنند و از طریق شبکه به دستگاه های دیگر ارتباط برقرار می کنند. در این حالت Storage  با داشتن تعداد زیادی هاردهای با ضرفیت بالا فضای مناسب برای ذخیره‌سازی را در اختیار سرورهای دیگر مانند سرورهای ذخیره تصاویر مانند نرم افزارهای نصب شده روی یک سرور در شبکه‌های کامپیوتر و یا NVR ها برای ضبط تصویر در سیستم دوربین مدار بسته قرار می‌داد و این دستگاه‌ها داده‌ها و تصاویر را روی این Storageها ذخیره می‌کردند.

پس در روش سنتی علاوه بر استوریج سرور، نیاز است سرور دیگری داده‌ها را پردازش و روی استوریج ذخیره کند. این توضیح مختصری بود از روشی که به صورت سنتی برای ذخیره متمرکز داده استفاده می‌شد.

در ادامه سرورهای ذخیره داده مختلف به صورت مختصر شرح داده شده است:

Direct Attached Storage (DAS)


این نوع از storage ها مستقیماً به کامپیوتر یا سرور متصل می شوند و از طریق رابط های USB، SATA یا SCSI به آن ها متصل می شوند. DAS به عنوان یک محل ذخیره سازی موقت برای اطلاعات استفاده می شود.

Network Attached Storage (NAS)


این نوع از storage ها به کاربران این امکان را می دهند که فایل های خود را در یک محیط مشترک ذخیره کنند و به آن ها از طریق شبکه دسترسی داشته باشند. در واقع، NAS به عنوان یک سرور شخصی عمل می کند که از طریق شبکه قابل دسترسی است. NAS استوریج برای شبکه‌های کوچک و متوسط که تعدا کاربران آنها محدود است کارایی دارد و سرعت انتقال داده در آن به نسبت استوریجی مانند SAN کمتر است. قیمت مناسب و راحتی کار با آن از مزایای NAS استوریج است.

Storage Area Network (SAN)


SAN یک شبکه اختصاصی برای ذخیره سازی اطلاعات است و به کاربران این امکان را می دهد که فایل‌ها و داده‌های خود را در محیطی متمرکز ذخیره کنند. SAN با استفاده از تکنولوژی RAID، اطلاعات را با ایجاد تکثیر در سرورهای مختلف، ایمن می کند. SAN استوریج دارای سرعت بالای دریافت و ارسال داده است و توانممدی‌های بسیار بالای در ذخیره‌سازی داده را دارا می‌باشد. گران بودن و سختر‌تر بودن راه اندازی و بهره‌برداری از آن را می‌توان از معایب SAN دانست.

Cloud Storage


این نوع از استوریج سرورهای هایک ویژن به کاربران این امکان را می دهند که فایل های خود را در یک محیط ابری (cloud) ذخیره کنند. این امکان به کاربران این امکان را می دهد که از هر جایی با اینترنت به فایل های خود دسترسی داشته باشند.

باید دقت نمود استفاده از هر یک از سرورهای ذخیره‌سازی نیازمند یک سرور رابط برای ضبط تصویر در فضای ذخیره‌سازی است علاوه بر این که هرکدام مشخصه‌های فنی خود را دارند و برای استفاده به عنوان استوریج ذخیره سازی تصویر دوربین مدار بسته همه آنها مناسب نیستند. تقریبا مناسب‌ترین گزینه از بین استوریج‌های سنتی موجود برای استفاده در سیستم دوربین مدار بسته SAN استوریج است.

Hybrid-SAN هایک ویژن

Hikvision Hybrid SAN Storage | استوریج سرور هایک ویژن چیست؟

با توجه به مواردی که شرح داده شد کاربران سیستم‌های دوربین مدار بسته به ذخیره‌سازهای داده تحت شبکه برای ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته خود نیاز داشتند. برای پاسخ به این نیاز شرکت هایک ویژن Hybrid SAN مخصوص خود را طراحی، تولید و روانه بازار کرد.

این Storage سرور بر خلاف Storage های سنتی که نیاز به سرور رابط برای دریافت تصاویر از دوربین مدار بسته داشتند، خود مستقیما تصاویر را از دوربین مدار بسته دریافت می‌کند. البته که به همین دلیل است که به آن هایک ویژن Hybrid SAN می‌گویند. با استفاده از این Storage  هایک ویژن بدون نیاز به سرور و یا NVR تصاویر مستقیم در Storage ذخیره می‌گردد. برای دسترسی به تصاویر ضبط شده می‌توان از نرم افزارهای مخصوص هایک ویژن مانند ivms استفاده کرد.

مزایای استفاده از استوریج سرور هایک ویژن

  • سازگاری با سیستم دوربین مدار بسته و و ارتباط مستقیم با آنها
  • جستجو و بازیابی داده‎‌ها در Storage  هایک ویژن با سرعت و قدرت بالاتری انجام میشود چرا که ساختار ذخیره‌سازی آن مختص تصاویر دوربین مدار بسته است.
  • توانایی RAID و ANR در این استوریج امنیت بالا را تضمین می‌کند.
  • فراهم نمودن امکان مدیریت فیلم‌های ذخیره شده
  • این استوریج در کنار فراهم نمودن کارایی دوگانه Hybrid امکانات بیشتری جهت بالا بردن امنیت تصاویر ویدئویی در اختیار قرار داد است.

دستگاه Hikvision Hybrid SAN Storage Server هایک ویژن دارای قابلیت های امنیتی بسیار بالا هستند. این دستگاه ها دارای سیستم های رمزنگاری قوی هستند که به شرکت ها و کاربرها اجازه می دهد تا از دسترسی غیر مجاز به داده های خود جلوگیری کنند.

همچنین Hikvision Hybrid SAN Storage Server همچنین ابزارهای انعطاف پذیری را برای مدیریت چرخه عمر فیلم های ضبط شده ارائه می دهد. می‌توانید فیلم‌های ویدیویی را برای محافظت از حذف شدن در اثر ضبط تصویر به روی آنها قفل و بایگانی کنید تا داده‌های مهم برای بررسی بیشتر حفظ شوند.

داده های غیر حیاتی پس از یک بازه زمانی مشخص یعنی تا پر شدن ضرفیت هاردها، داده‌های تصاویر جدید به جای تصاویر قدیمی تر جایگزین می‌شوند تا فضای ذخیره سازی آزاد شود. به عبارتی الگوریتم ذخیره سازی صف در آن استفاده شده است.

با توجه به اینکه دستگاه Hikvision Hybrid SAN Storage Server هایک ویژن دارای یک محیط مرکزی برای ذخیره سازی داده ها است، ازاینرو این دستگاه ها به شرکت ها و کاربران اجازه می دهد تا از مدیریت داده های خود به صورت موثر و بیشتری استفاده کنند.

این در حالی است که هزینه های ذخیره سازی داده های به دلیل عدم نیاز به سرور پردازش کننده مجزا و یا ذخیره کننده تصویر کاسته و در نتیجه هزینه‌های مربوط به خرید و نگهداری دستگاه‌های دیگر را کاهش دهند. همچنین به دلیل سازگاری این Storage با تجهزات نظارت تصویری پایداری بالاتری را نیز تجربه خواهید کرد.

به طور کلی، استوریج سرور هایک ویژن یکی از بهترین راه حل ها برای ذخیره سازی و مدیریت داده‌های بزرگ و حجیم است. با قابلیت هایی مانند امنیت بالا، سرعت بالا، و کارایی قابل توجه، این دستگاه به کاربران امکان می دهد تا به راحتی از اطلاعات خود مراقبت کنند و در صورت نیاز به آنها دسترسی پیدا کنند.

0 0 رای ها
امتیاز کاربران به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها