حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

0
هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
۰۲۱-۸۶۰۴۷۷۲۱
۰۲۱-۸۸۵۲۹۱۰۷
دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن (Hikvision Blazer Pro) چیست؟

12

7 دقیقه

اندازه فونت

12

0

دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن (Hikvision Blazer Pro) چیست؟ + معرفی 11 قابلیت

فهرست مطالب

دستگاه سرور Hikvision Blazer Pro، یک سرور همه کاره تولیدی شرکت هایک ویژن است. تعداد زیادی دوربین (128 یا 256عدد) دوربین را مانند یک NVR با ضرفیت بالا را می‌توان در این بلیزر هایک ویژن اضافه و آنها را ذخیره نمود و به راحتی به تصاویر ضبط شده دسترسی داشت. همچنین با خرید این دستگاه سیستم مدیریت یکپارچه هایک ویژن HikCentral را نیز در اختیار خواهید داشت (تهیه مجزای این سرویس نرم افزار پولی است).

 

بلیزر هایک ویژن چیست؟

 

بلیز هایک ویژن را می‌توان Blazer Pro All-in-One 256-Channel NVR Server دانست، یعنی سرور هایک ویژن که مانند یک سرور سطح بالا دارای ضرفیت سخت افزاری رزرو است و مانند NVR توان مدیریت دوربین‌ها و ضبط تصاویر را دارد.

 

همچنین که تمام استاندارهایی که یک سرور سطح بالا نیاز است داشته باشد بلیزر هایک ویژن دارد. امکاناتی مانند قابلیت اجرای RAID هاردها، تعویض هاردها در حالی که دستگاه روشن است، داشتن منبع تغذیه بک آپ (رزرو) و … را این دستگاه دارا می‌باشد. از اینرو می‌توان بلیز هایک ویژن مثلا 256 کاناله را یک Blazer Pro All-in-One 256-Channel NVR Server دانست.

 

دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن (Hikvision Blazer Pro) چیست؟ + معرفی 11 قابلیت

 

دستگاه سرور Hikvision Blazer Pro یک سرور قدرتمند سیستم نظارت تصویری هایک ویژن (HikCentral) است، این دستگاه توانایی برقرای ارتباط و ذخیره تصویر 256 عدد دوربین در مدل (Blazer Pro/256/16H) را دارا می‌باشد. این دستگاه دارای رابط های فیزیکی HDMI، USB 3.0، LAN، VGA، RS-232، RS-485 و eSATA است.

 

این سیستم با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، قابلیت مدیریت و کنترل دوربین های مداربسته را فراهم می کند. با استفاده از این سیستم، می توانید تصاویری که توسط دوربین های مداربسته تصویر برداری شده است را به صورت زنده و در زمان واقعی و روی مانیتور متصل به دستگاه و یا روی شبکه داده و از طریق کامپیوتر شخصی و یا حتی دیکودر مشاهده کنید. همچنین، می توانید تصاویر را ضبط کنید و در صورت نیاز، به آن ها دسترسی داشته باشید.

 

 

زوایای مختلف دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن - Hikvision Blazer Pro
زوایای مختلف دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن – Hikvision Blazer Pro

 

 

 

کاربرد بلیزر پرو هایک ویژن Hikvision Blazer Pro چیست؟

 

دستگاه سرور Hikvision Blazer Pro، به دلیل قابلیت های بسیار مفیدی که در زمینه مدیریت تصاویر ویدئویی و دوربین‌های مداربسته دارد، در بسیاری از محیط های اداری، تجاری و خصوصا صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم، امنیت و کنترل متمرکز بیشتری برای اماکنی که دارای دوربین‌های مداربسته هستند، فراهم می کند و باعث افزایش اعتماد و اطمینان مشتریان و کاربران به سیستم نظارت تصویری خود می‌شود.

در کل، دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن به عنوان یک سیستم مدیریت تصاویر دوربین مدار بسته پیشرفته، در بسیاری از صنایع و بخش های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و به افزایش امنیت و کنترل برای اماکن و محیط‌های کاری کمک می‌کند.

 

 

قابلیت‌های دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن Hikvision Blazer Pro چیست؟

 

 • اتصال سریع دوربین‌های تحت شبکه: می‌تواند تعداد زیادی دوربین تحت شبکه را به صورت متمرکز در کانال‌های خود و با قابلیت اضافه شدن سریع دریافت و تصاویر آنها را ضبط و مدیریت کند.
 • به طور خودکار دوربین‌های تحت شبکه آنلاین موجود در شبکه داخلی را شناسایی می‌کند می‌توانیم آنها را به دستگاه اضافه کنیم.
 • سیستم عامل این سرور قدرتمند لینوکس است و برای پایداری و افزایش کارایی در این دستگاه، بخش ضبط تصاویر دوربین‌ها (Storage Board) و بخش مدیریت تصاویر دوربین‌ها (Server Board) برای داشتن حداکثر پایداری سیستم، به صورت مستقل در دو مادربورد مجزا در بورد اصلی دستگاه (Main Board) قرار داده شده‌اند.
 • در این دستگاه قابلیت ANR (قابلیتی که با فعال کردن آن با از دست رفتن ارتباط  ذخیره کننده اصلی تصویر و دوربین تصاویر در مکانی از پیش تعریف شده ذخیره می‌شود و با برگشت ارتباط تصاویر به ذخیره کننده اصلی منتقل می‌گردند) و قابلیت N+1 hot spare  (یعنی قطعه هارد خراب بدون نیاز به خاموش کردن سرور به راحتی قابل تعویض است) برای داشتن حداکثر قابلیت اطمینان در این سرور به کار گرفته شده است.
 • سیستم عامل ویندوز 10 و سیستم HikCentral از قبل روی حافظه SSD داخلی برای برد سرور از پیش نصب شده است.
 • دارای منبع تغذیه دوبل برای افزایش قابلیت اطمینان است.
 • دارای پورت شبکه دوبل برای افزایش قابلیت اطمینان است.
 • تا تعداد 16 ورودی SATA برای اتصال هارد دیسک است. همچنین دارای یک پورت eSATA و دو پورت miniSAS است که می‌توانند برای ذخیره تصاویر به آن متصل گردند.
 • در این سرور یک هارد 1 ترابایت HDD  به همراه برد اصلی برای ذخیره سازی عکس‌ها، گزارش‌ها و … ارائه می‌شود.
 • از Hot Swap (تغویض قطعه معیوب) در حالت RAID0 و RAID1 و RAID5 و RAID10 را پشتیبانی می‌کند.
 • از HDD quota and group  به منظور اختصاص میزان فضای ذخیره‌سازی متفاوت به دوربین‌ها پشتیبانی می‌کند.

 

انواع مدل‌های دستگاه سرور بلیزر پرو هایک ویژن Hikvision Blazer Pro

 

شرکت هایک ویژن دو مدل بلیزر Blazer Pro/128/16H, Blazer Pro/256/16H را طراحی و تولید کرده است.  این دو مدل در بسیاری از موارد فنی مشابه هم هستند و تفاوت آنها در ماکزیمم تعداد کانال‌های تصویر قابل در یافت است که در مدل اول تعداد 256 را می‌توان روی بلیزر اضافه کرد و در مدل دیگر تعداد 128 دوربین را می‌توان به دستگاه اضافه کرد. هر دوی این سرورها قابلیت نصب 16 عدد هارد را دارا می‌باشند.

 

 

مقایسه دستگاه Hikvision Blazer Pro و دستگاه Hikvision NVR

دستگاه های Hikvision Blazer Pro و Hikvision NVR؛ هر دو، دستگاه ضبط تصاویر دیجیتالی هستند که برای استفاده در سیستم های نظارتی CCTV مورد استفاده قرار می گیرند. اما در عین حال که هر دو دستگاه محصولات شرکت Hikvision هستند، تفاوت هایی در قابلیت ها و عملکرد آن‌ها وجود دارد.


Hikvision Blazer Pro به عنوان یک سیستم مدیریت ویدئویی (VMS) برای سیستم های نظارتی  CCTV بزرگ  طراحی شده است. این دستگاه با قابلیت های پیشرفته ای همچون پشتیبانی از تصاویر با کیفیت بالا، قابلیت های تشخیص حرکت و صدا، اطلاع رسانی هوشمند و مدیریت کامل تصاویر، یکی از بهترین و پیشرفته ترین VMS ها در بازار است.

در عین حال که مشخصات مثلا کامل یک سرور داده را دارا است عملکردی مانند یک NVR را نیز ارائه می‌دهد و از طرفی با داشتن این سرور به نرم افزار HikCentral که نرم افزار مدیریت یکپارچه است دسترسی داریم که شاید اصلی ترین تفاوت این دستگاه با یک NVR است.

 

در مقام مقایسه  Blazer Proبا Hikvision NVR ، بلیزر به عنوان یک دستگاه ضبط تصاویر دیجیتالی سطح بالا و چند منظوره طراحی و تولید شده است. این دستگاه مانند یک NVR (ولی حرفه‌ای تر) دارای قابلیت‌های اولیه‌ای همچون ضبط تصاویر با کیفیت بالا، پشتیبانی از تصاویر دوربین‌های IP، و قابلیت پخش تصاویر، به صورت یک دستگاه جامع و کارآمد برای سیستم های نظارتی  CCTV رار دارد. این در حالی است که Blazer Pro دارای قابلیت‌های خیلی برجسته سخت افزاری نسبت به یک NVR است.

دستگاه بلیزر بیشتر برای پروژه‌هایی که تعداد زیادی دوربین برای ذخیره نیاز دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مقابل در پروژه‌های کوچکتر و با مقیاس کمتر از NVR استفاده خواهد شد. البته که NVR هایک ویژن به تمام نیازهای یک سیستم نظارت تصویری در پروژه‌های با مقیاس کوچک به خوبی پاسخ می‌دهد و کاربران هیچ گونه مشکل در بهره‌برداری از آن نخواهند داشت. اما در پروژه‌هایی که تعداد دوربین‌ها خیلی زیاد است، الزامات فنی وجود دارد که نیاز به یک سیستم رکوردر تصویر حرفه‌ای مانند Blazer Pro که پاسخگوی نیازهای آن باشد ضروری است.

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز کاربران به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها