حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لوگو هایک ویژن لند
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۸۸۵۲۹۱۰۷021

از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

پرسش و پاسخ

یک دوربین مداربسته دارای چه تجهیزاتی می باشد؟

دوربین های مداربسته دام ،بولت، اسپید دام، چشم ماهی و دوربین مداربسته صنعتی دوربین های مداربسته دام برای محیط های مسقف کاربرد دارند. دوربین های بولت روی دیوار نصب می شوند. دوربین های مداربسته اسپید دام برای پایش تصویر و نطارت مضاعف در یک محیط بزرگ کارایی دارند. دوربین مداربسته چشم ماهی دید کل از یک محیط نسبتا بزرگ را به کاربر می دهد. دوربین های مداربسته خاص که برای محیط های خاص طراحی و تولید می شوند مثل دوربین های ضد انفجار . دوربین های مداربسته کیوب برای محیط های اداری و داخلی استفاده می شوند.

آیا دوربین مداربسته هایک ویژن دارای گارانتی هستند ؟

به طور کلی شامی تجهیزاتی مانند دوربین به عنوان دریافت کننده تصاویر محیط، Nvr و Dvr جهت دریافت تصاویر تولید شده توسط دوربین و ذخیره آنها. HDD یا هارد جهت ذخیره سازی اطلاعات. همچنین شامل بستر انتخاب داده مثل کابل شبکه و کابل کواکسیال می باشد. تجهیزاتی همانند منبع تغذیه برای روشن کردن دوربین مداربسته دارای سیستم توربو، ضروری است. تجهیزات دیگری از قبیل سوئیچ های ساده و POE برای روشن کردن و شبکه کردن دوربین ها در سیستم IP(تحت شبکه) مورد نیاز است.

تفاوت دوربین های INDOOR و OUTDOOR در چیست؟

ه طور کلی بین ۲.۸، ۳.۶، ۴، ۶، ۸، ۱۲ و ۱۶ میلی متر، بر اساس محل کاربرد و زاویه دید متغیر هستند و کاربر بر اساس نیاز خود می تواند انتخاب کند. البته دوربین هایی با نام وری فوکال هم وجود دارند که دارای لنز متغیر می باشند و به دو دسته موتورایز و دستی تقسیم می شوند.در حالت موتورایز با استفاده از موتور تعبیه شده در سیستم دوربین مداربسته و درحالت دستی با استفاده از پیچ تنظیم کننده، زاویه موردنظر خود را تعیین میکنیم.

دوربین های مداربسته بر اساس کاربردشان چند نوع می باشند؟

البته !…دوربین های دید در شب هایک ویژن با داشتن قابلیت IR و EIR به راحتی تصاویر با کیفیت و full HD را که در تاریکی ذخیره و ثیت کرده اند در اختیار کاربران قرار می دهند. تکنولوژی دید در شب رنگی که با استفاده از سنسور های خاصی این قابلیت را به دوربین می دهند تا در شب هم تصاویری رنگی تصویربرداری کند با نام starlight شناخته می شود. شما می توانید برای آشنایی کامل با این تکنولوژی و دوربین های دارای آن مقاله ” بهترین دوربین مداربسته دید در شب ” که در سایت بارگذاری شده است را مطالعه نمایید.

لنز های دوربین مداربسته بر اساس کاربردشان در چه دامنه ای متغیر هستند ؟

دوربین ها بر اساس نوع پوشش بدنه و تنظیم نور به دو دسته خارجی یا outdoor و داخلی indoor تقسیم می شوند.که حتما در فضای خارجی و داخلی باید از دسته مناسب دوربین انتخاب نمود.

می توانم دوربین مداربسته ای داشته باشم که در شرایط نامساعد آب و هوایی دوام کافی داشته باشد؟

دوربین های هایک ویژن در ایران توسط شرکت پارس ارتباط وارد می شود و این شرکت دوربین ها را ۲۴ ماه گارانتی می کند. لازم به ذکر است که دوربین های مداربسته هایک ویژن به دلیل کیفیت بالا، دچار خرابی بسیار کمی می شوند و معمولا کم پیش می آید نیاز به تعمیر و گارانتی داشته باشند.

آیا می توانم دوربین مداربسته ای داشته باشم که تصویر واضح و با کیفیتی در شب تصویر برداری کند؟

بله … می توان از دوربین های OUTDOOR که مناسب فضای بیرونی هستند استفاده نمود ،این دوربین ها با داشتن بدنه فلزی ضد آب در برابر باران و برف مقاوم بوده و نیاز کاربر را رفع می کنند.

دوربین مداربسته هایک ویژن در تولیدات خود چقدر موفق عمل کرده است؟

هایک ویژن یکی از تولید کنندگان و سازندگان دوربین های مدار بسته در حوزه سیستم های امنیتی می باشد این شرکت در سال ۲۰۰۱ درهانگژو چین فعالیت خود را آغاز نموده و در جهت تولید دوربین های مداربسته با قیمت مناسب و کیفیت بالا قوی عمل نموده است.

آیا می توان از آسیب دیدن و دزدیده شدن دوربین های مداربسته جلوگیری کرد؟

با انتخاب درست و فکر شده دوربین مداربسته که متناسب با محیط موردنظرمان است، می توان تا میزان زیادی از سرقت آن جلوگیری کرد. به طور مثال می توان از دوربین های دام بیشتر در محیط هایی که در دسترس می باشند، یعنی محیط هایی که امکان ارتفاع و ایجاد فاصله نیست استفاده کنیم تا امکان شکسته شدن آن کاهش یابد.دوربین های بولت به دلیل داشتن پایه بیشتر درمعرض دزدیده شدن و آسیب هستند.پس انتخاب یک نقطه ی مناسب برای دوربین که آن را از دسترس خارج کند بی تاثیر نیست.

رکوردر دوربین مداربسته تا چند روز تصاویر ضبط شده را نگه می دارد؟

تعداد روزهای ذخیره شده در یک دوربین مداربسته به میزان فضا و حافظه ای که در آن است بستگی دارد. به عبارتی : ۱-تعداد هاردی که هنگام نصب در دوربین مداربسته قرارا داده ایم. ۲- حجم هارد ها. از عواملی هستند که تاثیر گذارند. فرمت ذخیره سازی دوربین ها و تکنولوژی ذخیره سازی آنها مثلا از تکنولوژی H265 استفاده می کنیم یا H264+ یا H265 یا تکنولوژی H265+ و میزان دیتریتی که انتخاب کرده ایم هم از عوامل تاثیر گذار در این موضوع می باشند. می توان از بحث حساس به حرکت بودن دوربین؛ یعنی دوربین ها در مواقعی که حرکتی تشخیص داده نمی شود تصویر برداری کنند و به محض تشخیص هرگونه حرکتی ضبط قطع شود، روی تعداد روزهایی که ذخیره ی تصویر داریم استفاده کرد که بسیار موثر و کارآمد می باشد.

در صورت قطع ناگهانی برق چه اتفاقی برای دوربین مداربسته رخ می دهد؟

به خودی خود قطع ناگهانی برق در سیستم دوربین مداربسته اختلال ایجاد نمی کند. هنگام وقوع هرگونه قطعی برق، سیستم خاموش شده و ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته قطع می شود. اما چنانچه قطع برق همراه با نوسان در جریان باشد می تواند در سیستم دوربین مداربسته، منبع تغذیه و هارد ایجاد اختلال کند؛ پس بهتر است اگر احساس می کنیم که در برق نوسانی وجود دارد از تجهیزات محافظتی مثل استابلایزر ها در مسیر سیستم دوربین مداربسته استفاده نماییم.

آیا برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته نیاز به مانیتور مخصوص است؟

برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته، مانیتور خاصی نیاز نیست. ما می توانیم تصاویر را به چند طریق مشاهده کنیم: 1- روی موبایل 2- نرم افزار ها روی کامپیوتر 3- روش محلی(Local ) یعنی هر مانیتوری که ورودی VGA یا HDMI داشته باشد چون DVR های هایک ویژن دارای یک یا چند خروجی HDMI و VGA هستند که ما می توانیم آنها را به مانیتور های معمولی بزنیم و تصاویر را دریافت نماییم. البته لازم به ذکر است که حتما باید رزولوشن خروجی دستگاه متناسب با مانیتوری که به آن متصل است، تنظیم شده باشد. زیرا ممکن است اگر رزولوشن خروجی دستگاه بالاتر باشد نتوانیم تصویری دریافت نماییم.

روش پشتیبان گیری یا بکاپ گرفتن دوربین مداربسته به چه صورت است؟

شما میتوانید به راحتی پشتیبان گیری کنید. به هر روشی که به سیستم دوربین مداربسته وصل هستید به راحتی می توانید تصاویری که در DVR ضبط شده است را روی حافظه ی موبایل یا کامپیوتر خود نگهداری کنید. اگر از مانیتور محلی یا Local استفاده می کنید می توانید با استفاده از یک هارد اکسترنال یا فلش به راحتی خروجی تصویر گرفته و تصویر بگیریم و تصاویر مورد نیاز را در آنها ذخیره کنیم.

برای یک محیط چه تعداد دوربین مداربسته لازم است؟

عوامل مختلفی تعیین کننده است. یکی از این عوامل، انتظار ما از سیستم دوربین مداربسته است. بزرگی محیط و موانعی که در آن وجود دارد، می تواند تعیین کننده باشند البته نمیتوان با اطمینان تعداد مورد نظر دوربین ها را مشخص کرد زیرا بسته به محیط و شرایط آن و همچنین نیاز افراد، دوربین مداربسته انتخاب می شود.

فرض می کنیم تعدادی دوربین مداربسته تهیه کرده ایم، هزینه تمام شده برای نصب آنها چگونه حساب می شود؟

وابسته به مدل انتخابی دوربین مداربسته و اینکه چه مقدار بستر (کابکشی و تجهیزات زیرساخت دوربین مداربسته) برای راه اندازی سیستم دوربین مداربسته نیاز است، می باشد. اگر این دو مورد را بدانیم تقریبا هزینه ای که برای آن صرف می کنیم مشخص می شود. البته با تعیین تعداد دوربین ها می توان هزینه را اعلام کرد؛ چیزی که در اینجا مشخص نیست این است که چه مقدار هزینه در محیط موردنظر برای ایجاد بستر و عملکرد این سیستم نیاز است. همچنین لازم به ذکر است که مدل دوربین ها بر اساس محیط انتخاب می شوند پس درواقع ما در هر زمانی می توانیم هزینه نهایی سیستم دوربین مداربسته را تعیین کنیم. به عبارتی پس از بازدید از محیط و پروژه مورد نظر بسته به شرایط و سنجیدن المان های مشخص انتخاب دوربین مناسب، مدل ها را تشخیص داده و پیشنهاد میدهیم. حالا با این اوصاف می توان برآورد قیمت کرد.

آیا همه ی دوربین های مداربسته قابلیت تشخیص حرکت را دارند؟ این تکنولوژی چگونه کار می کند؟

تقریبا درتمام مدل های دوربین های هایک ویژن این قابلیت تعریف شده است. به طور مثال در دوربین های تحت شبکه (IP) این قابلیت روی خود دوربین تعبیه شده است. در دوربین های دارای سیستم توربو HD این قابلیت روی DVR وجود دارد. به عبارتی می توان گفت تمام دوربین های مداربسته هایک ویژن دارای قابلیت حساس به حرکت هستند . این ویژگی کاربری های بسیار زیادی دارد از جمله، پخش آلارم. یکی دیگر از کاربری هایش این است که ضبط وابسته به حرکت باشد، یعنی مواقعی که حرکت وجود ندارد ضبط متوقف شده و به محض تشخیص حرکت، تصویر برداری انجام شود.

قابلیت عبور از خط در دوربین هایک ویژن چیست؟

ر دوربین های هایک ویژن قابلیت فوق العاده جالبی وجود دارد با عنوان line crossing detection یعنی تشخیص عبور از خط. به این صورت عمل می کند که ما در محیطی که در دید دوربین مداربسته است خطی فرض میکشیم و حتی میتوانیم نحوه ی عبور از خط را نیز مشخص کنیم به صورتی که تعیین می کنیم حرکت از راست به چپ باشد یا از چپ به راست. این سیستم به صورت کاملا حرفه ای در صورت عبور هر چیزی از خط مذکور، آلارم می دهد. بازخورد آن را می توان از چند راه دریافت کرد ۱ –به صورت آلارم شنیداری ۲- می تواند به صورت ایمیل باشد. یا ۳-اسکرین شات از صفحه . البته به صورت های دیگری هم وجود دارد که این موارد از بخش تنظیمات قابل دریافت است. توجه شود که در DVR های هایک ویژن تنها می توان روی دو کانال این قابلیت را فعال کرد اما در NVR ها اگر دوربین مداربسته این قابلیت را داشته باشد می توان روی تمام کانال های رکوردر از آن استفاده نمود.

قابلیت تشخیص نفوذ در دوربین مداربسته چیست؟

قابلیت Intrusion Detection یا تشخیص نفوذ دوربین مداربسته، یکی از قابلیت های پر کاربرد و بروز یک سیستم امنیتی می باشد. دوربین های هایک ویژن این قابلیت را دارند و به این شکل است که ما کادری را در یک فضای مشخص، تعیین می کنیم. اگر هر چیزی به این منطقه وارد شود دوربین شروع به آلارم دادن می کند، این آلارم می تواند به صورت شنیداری و یا به صورت ایمیل باشد. حتی میتواند یک اسکرین شات از صفحه باشد. موارد دیگر دریافت آلارم از تنظیمات قابل دسترسی است. در سیستم های دوربین مداربسته توربو HD و DVR ها این تکنولوژی تنها در دوکانال قابل دریافت است برخلاف سیستم تحت شبکه که ما می توانیم در صورت داشتن این قابلیت روی دوربین IP آن را روی تمام کانال های NVR فعال کرده و استفاده نماییم.

دوربین پلاک خوان چیست و در چه مواردی می توان از آن استفاده نمود؟

دراینجا قبل از پاسخ، سوالی مطرح می شود، آیا قابلیت تشخیص پلاک و ذخیره سازی آن مدنظرتان است و یا نه منظور از دوربین پلاک خوان این است که قابلیت رویت پلاک را داشته باشد؟ اگر منظور دوربینی ست که بتواند پلاک ها را ببیند و عدد ها را تشخیص دهد و در یک پایگاه داده ذخیره کند باید گفت که هایک ویژن این دوربین ها را دارد که البته به دلیل کارایی بالایی که دارند باید هزینه نسبتا بالاتری صرف خرید آنها کرد. این دوربین ها می توانند پلاک ها را تشخیص داده و علاوه بر ذخیره سازی برای سرور ارسال نمایند و میتوانیم به راحتی به آن دسترسی داشته باشیم. اما اگر منظورمان دوربینی است که دارای کیفیتی بالای باشد تا بتواند پلاک عبوری را تشخیص دهد میتوانیم از انواع دوربین های مداربسته توربو HD هایک ویژن استفاده نماییم. اما باید در نظر داشته باشیم که دوربین انتخابی ما حتما باید خاصیت WDR (ضد نور) را دارا باشد تا بتواند با استفاده از آن با HLC و BLC (نورچراغ های ماشین ها) مقابله کند. هم چنین باید بررسی نمود که دوربین مداربسته انتخابی ما حتما دارای زوم اپتیکال باشد. دوربین های دارای زوم اپتیکال با عنوان وری فوکال شناخته می شوند یعنی از نقطه ای که دوربین نصب شده است می توانیم به راحتی زوم کرده و به میزان دلخواه بزرگنمایی تصویر را برای دریافت پلاک تنظیم کنیم. در اینجا باید نکته ای که درنظر داشته باشیم این است که دوربین های دارای زاویه خیلی باز امکان دریافت پلاک را ندارند زیرا زاویه بازی را تصویر برداری می کنند و عمق تصویر کمی دارد و ممکن است با تصویری که از آنها دریافت می شود نتوان پلاک را تشخیص داد.