حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لوگو هایک ویژن لند
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۸۸۵۲۹۱۰۷021

از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته چقدر است؟ |هایک ویژن لند

11 دقیقه

میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

مقالاتی که بهتر است پیش از مطالعه‌ی این مقاله بخوانید:

یکی از ویژگی‌های خوب یک سیستم دوربین مدار بسته این است که بتواند تحت شبکه اینترنت تصاویر محیط ما را روی گوشی هوشمند و در نرم افزاری کاربر پسند به ما ارائه دهد. حال این نکته مطرح می‌شود که میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته چقدر است و به چه پارامترهایی بستگی دارد. داشتن دانش حداقلی از این موضوع می‌تواند به کاربر در برنامه ریزی‌های او در استفاده از یک سیستم دوربین مدار بسته کمک کند.

امروزه استفاده از اینترنت در همه قسمت‌های زندگی ما به بخش جدایی ناپذیر آن تبدیل شده است. ما بسیار می‌پسندیم که با استفاده از گوشی همراه هوشمند خود بتوانیم به چیزهایی که برای ما مهم هستند دسترسی داشته باشیم و آنها را کنترل کنیم.

میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

امروزه دیگر استفاده از دوربین‌های مداربسته مختص به قشر خاص یا مکان خاصی نیست. در کسب و کار‌های بزرگ چه کسب و کار کوچک، آپارتمان‌های مسکونی و حتی در داخل منازل نیز شاهد استفاده چشمگیر از دوربین‌های مداربسته هستیم. همانطور که گفته شد دیگر دوربین مدار بسته‌ای که تصاویر آن به راحتی روی گوشی هوشمند کاربر قابل مشاهده نباشد دیگر معنی ندارد. پس کاربران یک سیستم دوربین مدار بسته نیاز داشتن تصاویر روی گوشی همراه خود را دارند.

با مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته روی گوشی همراه ممکن است برای کاربر در این زمینه هم سوال‌هایی پیش بیاید؛ به طور مثال ممکن است یکی از دغدغه‌های هر کاربری این باشد که میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته چقدر است؟ میزان مصرف اینترنت روی گوشی همراه ما چقدر است و در سمت دوربین مدار بسته چقدر است؟

به همین منظور این صفحه از هایک ویژن لند را اختصاص داده‌ایم به بررسی میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته تا بتوانیم در حد توان بخشی از سوالات کاربران در این زمینه را پاسخ دهیم. در این مقاله سعی کرده‌ایم عواملی که ممکن است در میزان مصرف  اینترنت سیستم‌های امنیتی‌ای موثر باشد را تحلیل کنیم همچنین میزان سرعت مورد نیاز اینترنت برای دوربین مداربسته را بسنجیم،

در انتها نیز سعی کرده‌ایم میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته هایک ویژن را تجزیه و تحلیل کنیم.

1.میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته چقدر است ؟

همانطور که پیش‌تر هم خدمتتان عرض کرده‌ایم میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته مسئله‌ای است که برای کاربران مهم است.

اجاره بدهید در پاسخ به این سوال به صورت کلی تر به شما بگوییم نیاز به نگرانی زیادی نیست. چرا که میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته در حدی نیست که کاربران بخواهند نگران حجم مصرفی اینترنت دوربین مداربسته باشند.

میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

این مسئله به این دلیل است که احتیاج نیست در تمام مدتی که سیستم امنیتی فعال است اینترنت مدام مصرف شود. در حقیقت تنها زمانی اینترنت در سیستم دوربین‌های مداربسته مصرف می‌شود که کاربران قصد انتقال تصاویر را داشته باشند. انتقال تصویر به این معنی بخواهیم که  یا بخواهیم از طریق گوشی همراه کامپیوتر یا تلفن همراه و… به صورت آنلاین محیط مورد نظر را نظارت کنیم. البته که اکثر کاربران سیستم‌های دوربین مدار بسته در رو تنها چند بار آن هم در بازه‌های زمانی کوتاه اقدام به مشاهده دوربین مدار بسته می‌کنند که این به آن معنی است که مصرف اینترنت دوربین مدار بسته شما حجم زیاد و قابل توجهی نیست.

حال شاید شما کاربری هستید که نیاز دارید که به صورت مداوم سیستم دوربین مداربسته خود را با استفاده از اینترنت مشاهده نمائید. حال میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته برای شما قطعا بالا خواهد بود. چرا که مثلا در سمت دوربین مدار بسته دستگاه رکوردر در حال آپ لود کردن تصاویر و در سمت کاربر که روی گوشی هوشمند و یا کامپیوتر است، در حال دانلود مدام تصاویر است. این به آن معنی است که هر دو اینترنت سمت دوربین مدار بسته و اینترنت سمت کاربر درگیر هستند و در خال دانلود و آپ لود مداوم تصاویر می‌باشند.

برای اطلاع بیشتر راجب مبحث انتقال تصویر شما عزیزان می‌توانید مقاله “آموزش انتقال تصویر دوربین هایک ویژن به صورت آنلاین و آفلاین” را مطالعه نمایید.

2.عوامل موثر در میزان مصرف اینترنت در سیستم دوربین مداربسته

همانطور که قبلاً هم به آن اشاره کرده‌ایم میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بخشی از این عوامل پرداخته‌ایم:

2.1.تاثیر تعداد دوربینهای مداربسته در مصرف اینترنت آن

یکی از مهم‌ترین عواملی که تاثیر عمده‌ای بر میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته دارد تعداد دوربین‌های مداربسته یک سیستم است که قصد داریم آنها را مشاهده کنیم؛ به عنوان مثال ممکن است محیط مورد نظر کاربران بسیار حساس باشد به نحوی که کاربران قصد داشته باشند محیط مورد نظر را بدون کمترین نقطه کور ممکن نظارت کند.

بنابراین در این محیط تعداد دوربین مداربسته بیشتری استفاده می‌شود. همچنین هر چه محیط مورد نظر کاربران وسیع‌تر باشد مستلزم تعداد دوربین‌های مداربسته بیشتری است. به صورت کلی می‌توان گفت هر چه تعداد دوربین مداربسته بیشتر باشد طبیعتا میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته هم بیشتر می‌شود.

میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته چقدر است؟ |هایک ویژن لند

 2.2.کیفیت دوربین مداربسته

دومین عاملی که بر میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته تاثیر گذار است کیفیت تصاویر دوربین مداربسته است. به این شیوه که هر چه کیفیت تصاویری که به صورت آنلاین مشاهده می‌کنید بالاتر باشد بدیهی است که میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته هم بیشتر می‌شود.

در اینجا لازم به ذکر است که دوربین‌های مداربسته مختلفی با کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. به این منظور که اگر کاربران دوربین مداربسته خود را با مگاپیکسل بالاتر تهیه کنند کیفیت تصاویر بیشتر است. در نتیجه هر چه مگاپیکسل دوربین بالاتر باشد میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته هم بیشتر می‌شود.

2.3.جریان ویدئو در انتقال تصاویر

نوع تنظیمات جریان ویدئو در انتقال تصاویر تاثیر بسزایی در میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته دارد. چرا که تنظیمات دوربین‌های مداربسته عمدتا در دو حالت وجود دارد که شامل استریم فرعی و استریم اصلی است. البته که هرکدام از این جریان‌های تصویر تنظیمات مختص خود را در دستگاه رکوردر دارند.

بر روی نرم افزار پخش تصاویر دوربین مدار بسته نیز امکاناتی برای انتخاب این که تصاویر را با جریان اصلی و یا فرعی مشاهده نمائیم وجود دارد. بدین سان که اگر تنظیمات دوربین مداربسته در موقع انتقال تصاویر را روی حالت استریم فرعی قرار دهید کیفیت تصاویر ضبط شده پایین‌تر است اما اگر تنظیمات دوربین مداربسته را روی حالت استریم اصلی قرار دهید کیفیت تصاویر به مراتب‌ بالاتر است.

لازم به یادآوری است که جریان اصلی تصویر همان تصویر دوربین مدار بسته با حداکثر کیفیت تنظیم شده برای ضبط تصاویر با کیفیت بالا است. همچنین جریان ثانویه همان تصویر دوربین مدار بسته با کیفیت پایین‌تر و ابعاد کوچکتر است که برای مشاهده ماتریسی دوربین‌ها در یک صفحه و انتقال تصویر با مصرف پایین‌تر اینترنت است.

مهمترین تنظیم که تاثیر بزرگی در میزان مصرف اینترنت یک سیستم دوربین مدار بسته دارد تنظیم بیت ریت دوربین در حالت جریان تصویر اصلی و فرعی است.

همچنین عوامل کلی‌ دیگری مانند دوربین مداربسته مجهز به میکروفون به منظور انتقال صدا، فشرده سازی تصاویر، چک کردن مداوم تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته به طور عمده‌ای در میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته تاثیر بسزایی دارد.

شما کاربران عزیز می‌توانید برای اطلاع بیشتر از چگونگی چک کردن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته خود مقاله ما در این زمینه را با عنوان “مشاهده تصاویر ضبط شده نرم افزار ivms4500” مطالعه نمایید.

3.محاسبه میزان حجم مصرفی در دوربین مداربسته

با توجه به توضیحات  که در ابتدای مقاله به آن پرداختیم ممکن است برای کاربران این سوال پیش بیاید که” آیا می‌‎توان میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته را محاسبه کرد؟”

در پاسخ به این مسئله باید بگوییم بله چرا که کاربران از طریق چندین نرم افزار موجود در بازار به راحتی می‌توانند میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود را محاسبه کنند. در ادامه چند نرم افزار محاسبه میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته را خدمتتان معرفی می‌کنیم:

3.1.نرم افزار محاسبه اینترنت در کامپیوتر

نرم افزار Network

3.2.نرم افزار محاسبه اینترنت در تلفن همراه

نرم افزار Data Monitor pre

نرم افزار Los

نرم افزار  DataFlow

در نهایت اگر نیاز دارید به صورت کلی بدانیم مصرف اینترنت ما حدود چقدر خواهد بود به این صورت است که ابتدا بیت ریت هر دوربین را که تنظیم کرده‌ایم را در نظر می‌گیریم و آن را در تعداد دوربین‌ها ضرب می‌کنیم که نتیجه میزان پهنای باند و مصرف مورد نیاز ما است که در هر ثانیه خواهیم داشت. در ادامه این بخش را در دوربین مدار بسته هایک ویژن شرح خواهیم داد.

4.میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته هایک ویژن

شرکت هایک ویژن یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع دوربین‌های مداربسته است به همین منظور با توجه به نیاز کاربران دوربین‌های مداربسته با امکانات مختلف و با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید و روانه بازار می‌کند. در نتیجه میزان مصرفی اینترنت در دوربین مداربسته هایک ویژن بستگی به عوامل مختلف و انتظارات کاربران دارد.

در ادامه کنسول DVR هایک ویژن برای تنظیم عوامل موثر بر میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته هایک ویژن به صورت مختصر ارائه شده است.

میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته

در تصویر بالا در رکوردر توربو اچ دی (DVR) هایک ویژن تنظیمات تصویر که می‌تواند بر میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته هایک ویژن ما تاثیر داشته باشد نشان داده شده است. برای این کار ابتدا وارد صفحه تنظیمات سیستم دوربین مدار بسته می‌شویم. بخش 3 تصویر کیفیت دوربین متصل شده به دستگاه را نشان می‌دهد. در ادامه مثلا در بخش 4 می‌توانیم جریان اصلی و یا فرعی ر ا برای تنظیم انتخاب کنیم. در بخش 5 می‌توان کیفیت ضبط دوربین متصل شده را کاهش داد.

قسمت 6 و 8 در شکل بالا نشان دهنده این است که میزان بیت ریت که نرخ بیت‌های مجاز تصویر را نشان می‌دهد چقدر است. بخش 6 برای این است که با انتخاب گزینه Variable مشخص کنیم که جریان تصویر مطابق با نیاز خود هر مقدار بیت نیاز دارد استفاده کند ولی تا سقف مجازی که در بخش 8 مشخص شده است.

با انتخاب Constant نیز مشخص می‌کنیم که جریان تصویر باید با بیت ریت مشخص شده تولید شود. این بخش مستقیما مشخص می‌کند که هر تصویر چه در حالت اصلی و چه در حالت فرعی چه میزان پهنای باند نیاز دارد. به عبارتی مشخص می‌کند میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته هایک ویژن به ازای هر دوربین چقدر است. البته میزان نرخ فریم بر ثانیه نیز می‌تواند بر تصویر تاثیر داشته باشد که این تاثیر نیز جزئی است.

5.بهترین اینترنت برای دوربین مداربسته

نکته قابل توجه برای انتخاب بهترین اینترنت برای دوربین مدار بسته این است که اینترنتی تهیه شده توانایی خوبی در آپ لود کردن تصاویر داشته باشد. در حقیقت سرعت آپ لود در اینترنتی که قرار است دستگاه رکوردر به آن متصل شود مهم است.

در اینجا نیز نکته‌ای که وجود دارد این است که دو روش انتقال تصویر با استفاده از آی پی استاتیک و بدون آی پی استاتیک وجود دارد. استفاده از آی پی استاتیک به این صورت است که کاربر از شرکت تامین کننده خود درخواست آی پی استاتیک نموده و در صورت وجود زیر ساخت این آی پی به او اختصاص داده می‌شود. با داشتن این آی پی و انجام تنظیمات لازم کاربر امکان مشاهده تصاویر را روی گوشی خود و با سرعت مناسب را دارا خواهد بود.

6.سرعت مورد نیاز اینترنت برای دوربین مداربسته

با توجه به موارد اشاره شده در قسمت قبل می توان تخمین زد پهنای باند یا به عبارتی سرعت مورد نیاز اینترنت سیستم دوربین مدار بسته ما چقدر است. حال می‌توان تشخیص داد که چه بسته اینترنتی برای ما مناسب است و اقدام به خرید آن کرد. اما به صوت کلی سرعت اینترنت با قدرت آپ لود پایین مثلا کمتر از 1 یا 2 مگ در ثانیه برای این کار مناسب نیست.

امیدواریم در این مقاله تا حدودی با میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته آشنا شده باشید. خاطر نشان می‌‎شویم که عوامل زیادی در میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته تاثیر گذار است. کاربران می‌توانند از طریق مشورت با افراد متخصص به بهترین نحو ممکن میزان مصرف اینترنت دوربین مداربسته مورد نظر را به حداقل برسانند. شما عزیزان می‌توانید در صورت وجود هر گونه سوالی با متخصصان ما در هایک ویژن لند در تماس باشید.

مقالاتی که بهتر است پس از مطالعه‌ی این مقاله بخوانید:

مقالات مرتبط

Avatar

انتقال تصویر دوربین مداربسته

ادامه مطلب

Avatar

مشاهده تصاویر ضبط شده نرم افزار ivms4500

ادامه مطلب

Avatar

انتقال تصویر با روتر میکروتیک

ادامه مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *