حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لوگو هایک ویژن لند
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۸۸۵۲۹۱۰۷021

از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

قابلیت هوشمند تعقیب سوژه(Smart Tracking)در دوربین اسپید دام

4 دقیقه

قابلیت تعقیب سوژه

در سیستم های نظارت تصویری در فضاها بزرگ برای دستیابی به امنیت بیشتر دوربین های اسپید دام را به عنوان دوربین مکمل اضافه می کنند. قابلیت تعقیب هوشمند سوژه در دوربین های اسپید دام می تواند در ارتقا امنیت بسیار کمک کننده باشد. معمولا به این صورت است که فضاهای مختلف محیط با استفاده از دوربین‌های با لنز ثابت پوشش داده می شود.

در یک نقطه مناسب و در ارتفاع بالاتر از بقیه دوربین ها دوربین اسپید دام نصب می شود، طوری که بتواند از محل نصب شده با استفاده از قابلیت بزرگنمایی مناسب و گردش 360 درجه ای که دارد تمام محیط را رصد کند. این دوربین وقتی کارایی بالاتری خواهد داشت که بتوان از قابلیت‌هایی مانند لینک کردن آن با دوربین های دیگر، و قابلیت هایی مانند تعقیب هوشمند سوژه یا smart Tracking در آن استفاده کرد.

قابلیت smart Tracking در دوربین اسپیددام هایک ویژن

تعقیب هوشمند سوژه به صورت هوشمند در تولیدات اخیر برخی تولید کنندگان دوربین مدار بسته اسپید دام مانند هایک ویژن اضافه شده است. با توجه به توانایی دوربین‌های اسپید دام در گردش 360 درجه، زوم و فوکوس خودکار استفاده از قابلیت تعقیب خودکار و هوشمند تعقیب سوژه می‌تواند کمک بزرگی به اپراتور این سیستم‌ها کند.

قابلیت هوشمند -Smart Trackingتعقیب سوژه

این قابلیت به این صورت عمل می‌کند که در محیط باز و در نقطه‌ای از محیط که کاربر تعیین می‌کند دوربین اگر جسم متحرکی را شناسایی کند به دنبال کردن آن در بازه زمانی و محدوده تعیین شده اقدام می کند.

در این قابلیت دوربین با استفاده از هوش مصنوعی جسم متحرک را شناسایی می کند، این که در یک نقطه خاص از محیط مورد نظر ما تحرکی اتفاق افتاده است که نیاز است دوربین اسپید دام به آن توجه کند می‌تواند توسط یک دوربین ثابت نصب شده در آن نقطه به دوربین اطلاع داده شود.

مثلا با استفاده از قابلیت تشخیص نفوذ و یا تشخیص عبور از خط فعال شده در یک دوربین ثابت حرکتی در یک نقطه از محیط تشخیص داده می شود. این حرکت توسط ارتباطی که بین دوربین‌ها برقرار است به دوربین اسپید دام گزارش داده می شود.

لازم به ذکر است برای اینکه بتوان از قابلیت‌های پیشرفته یک سیستم نظارت تصویری خصوصا در مکان‌های بزرگ استفاده کرد لازم است از تولیدات شرکت‌‎هایی استفاده کرد که به این قابلیت‌ها در تولیدات خود توجه کردند و امکان آن را برای کاربران خود فراهم کرده باشند.

وقتی به هر نحوی دوربین اسپید دام متوجه حرکت در منطقه مورد توجه ما شد، اقدام به دنبال کردن آن سوژه در محیط و تا جایی که در دیدرس دوربین باشد اقدام می‌کند. همچنین می‌توان آلارمی را نیز برای اپراتور در این زمان پخش کرد که می‌تواند کمک کننده باشد. در نتیجه وجود این قابلیت می‌تواند بدون اینکه کاربر لازم باشد مدام توجه خود را روی تصاویر داشته باشد این سیستم نظارت تصویری باشد که به ما در مورد وجود حرکت در محیط گزارش دهد.

دقت داشته باشید دسترسی به منوی تنظیمات تعقیب هوشمند سوژه یا smart Tracking از  طریق کنسول خود دوربین است. در صورتی که به صفحه خود دوربین دسترسی نداریم، مانند وقتی که از NVRهای POE استفاده می‌کنیم می توان با استفاده از قابلیت Virtual Host  در NVR به دوربین دسترسی پیدا کرد.

تنظیمات تعقیب هوشمند سوژه

برای تنظیم smart Tracking ابتدا وارد پیکره بندی – Configuration شده و وارد تب PTZ می شویم.

در ابتدا با کلیک روی زوم میزان بزرگنمایی را انتخاب و سپس برای اینکه دوربین میزان بزرگنمایی مورد توجه ما را بداند روی set zoom ratio کلیک می‌نماییم.

سپس در قسمت event باید رخدادی را فعال کنیم تا دوربین بر اساس آن رخ داد به دنبال کردن سوژه بپردازد.مثلا می توان قابلیت تشخیص نفوذ و یا قابلیت تشخیص عبور از خط را فعال کرد. برای آشنایی با قابلیت تشخیص نفوذ و عبور از خط مقاله ما دراین زمینه را مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *