انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

با رشد کسب و کارها و شرکتی شدن بسیاری از فعالیت های روزمره شرکت های کوچک و با کارمندان محدود افزایش یافته اند. این شرکت ها مانند شرکت های بزرگتر به سیستم های کامپیوتری، سیستم های تلفنی، دوربین مدار بسته و … نیاز دارند.

سیستم هایی که اساس کار این شرکت ها را تشکیل می دهد و به عنوان زیر ساخت و ابزار اصلی فعالیت مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های معتبر و بزرگی برای این بازار هدف محصولاتی را ارائه داده اند که اتفاقا به دلیل کارایی بالا و قیمت متنوعی که دارند در میان کاربران و شرکت ها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. شرکت هایی مانند هایک ویژن در زمینه دوربین مداربسته و شرکت هایی مانند میکروتیک در زمینه روترها خصوصا در بازار ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

دوربین مدار بسته هایک ویژن با ارائه قابلیت های جذابی مانند نرم افزار های کاربردی برای همه پلتفرم ها مانند اندروید، ios، مک و ویندوز طیف وسیعی از نیازها را تامین کرده و در بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از ویژگی های بزرگ برند هایک ویژن توانایی بالای آن در بحث انتقال تصویر و کاربر پسند بودن رابط های کاربری آن و نیز به روز رسانی های پی در پی و کاهش باگ های نرم افزاری است.

اخیرا با اضافه شدن قابلیت ضبط صدا در کنار ضبط تصویر حتی در دوربین های توربو اچ دی برند هایک ویژن ( در برخی مدل های دوربین تحت شبکه هایک ویژن از مدت ها قبل قابلیت ضبط صدا و تصویر وجود داشته است)، قابلیت تشخیص نفوذ و عبور از خط و بسیاری قابلیت که با توجه به نیاز کاربران قابل تعریف است برند هایک ویژن را به پرفروش ترین برند دوربین مداربسته در سطح دنیا تبدیل کرده است.

قابلیت های دوربین مداربسته هایک ویژن

همان طور که گفته شد یکی از قابلیت های بزرگ برند هایک ویژن عملکرد عالی آن در بستر شبکه و در کنار نرم افزارهای قدرتمند این برند است و لذا خصوصا در شرکت ها و کسب و کارها رابطه معناداری بین شبکه داده یک مجموعه و بهره برداری از سیستم دوربین مدار بسته آن وجود دارد. در اکثر شبکه ها و کسب‌وکارها روتر میکروتیک به عنوان اولین کاندیدا برای بحث روتر و مدیریت شبکه مطرح است.

روترهای میکروتیک با قیمت های بسیار مناسب، توانایی و کارایی بسیار بالایی دارند و توانسته اند نه تنها در سطح ایران بلکه در بسیاری از کشورها گوی سبقت را از دیگر رقیبان ربوده و جای پای خود را به عنوان روتر مدیریت کننده از شبکه های بسیار کوچک تا شبکه های با وسعت و پیچیدگی بالا محکم کنند. همچنین با توجه به استفاده گسترده از این روترها به عنوان لینک های رادیویی بین قسمت های مختلف خصوصا در کارخانه ها و کسب و کارها نقش روتر میکروتیک در بحث شبکه های داده واقعا قابل انکار نیست.

حال و با توضیحات بالا بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها و کسب و کارها هستند که از سیستم های دوربین مدار بسته هایک ویژن به عنوان سیستم نظارت تصویری و از روترهای میکروتیک به عنوان روتر مدیریت کننده شبکه درکنار هم استفاده می کنند.

در این مقاله هدف آموزش انتقال تصویر دوربین هایک ویژن در شبکه با روتر میکروتیک را داریم. برای این امر تصویر زیر را مشاهده و از آن به عنوان مثال استفاده می کنیم.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

در صورتی که سیستم دوربین مداربسته را در شبکه ای استفاده می کنیم که در آن از روتر میکروتیک استفاده کرده ایم و می خواهیم انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک انجام دهیم در این صورت باید گفت روتر میکروتیک از دو طریق به شبکه اینترنت وصل می شود، یا اینکه مودم دارای اینترنت و آی پی استاتیک است و روتر به عنوان یک کلاینت به مودم وصل می گردد و اینترنت را از مودم به عنوان یک کلاینت تحویل گرفته و به کاربران ارائه می دهد.

دراین حالت برای انتقال تصویر سیستم دوربین مداربسته ای که به میکروتیک متصل است باید وارد بخش NAT در مودم شده و در قسمت DMZ مودم آدرس آی پی میکروتیک را بنویسیم تا تمام ترافیک های ورودی مودم به سمت میکروتیک هدایت شوند و در آنجا پورت فورواردینگ را انجام می دهیم. اما به صورت کلی بهتر است در صورت استفاده از روتر میکروتیک در شبکه مودم را در حالت بریج و کانکشن را روی پورت روتر ایجاد کنیم که در ادامه شرح داده شده است.

حالت دیگری هم وجود دارد که در آن مودم را در حالت بریج قرار می دهیم و به عبارتی کانکشن اینترنت را روی پورت روتر میکروتیک ایجاد می کنیم و به عبارتی یک آی پی استاتیک روی یکی از پورت های میکروتیک قرار می گیرد. به این صورت که بعد از قرار دادن مودم در حالت بریج مثلا در مودم adsl کانکشن pppoe را در روتر و به روی پورتی که به مودم متصل است ایجاد می کنیم. گاهی هم ممکن است که ما دارای یک رنج آی پی به جای یک تگ آی پی در میکروتیک باشیم که در آن صورت می توان یک تگ آی پی از آن رنج آی پی را فقط برای دوربین ها اختصاص داد و ترافیک را بر اساس آی پی هایی که داریم تفکیک کنیم.

پیکره بندی انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک

بعد از اینکه تنظیمات دستگاه DVR و یا NVR را مانند تصویر زیر مطابق با رنج آی پی میکروتیک پیکره بندی کردیم آن را به شبکه متصل و وارد کنسول میکروتیک می شویم.

پیکره بندی انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکرو تیک

تنظیمات کارت شبکه دستگاه رکوردر مطابق با شبکه پیکره بندی شده است.

در ادامه پورت های دستگاه را نیز بررسی می کنیم.

پیکره بندی انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکرو تیک

در ادامه و جهت پیکره بندی پورت فورواردینگ در روتر میکروتیک از طریق winbox وارد کنسول میکروتیک شده و پیکره بندی را آغاز می کنیم.

در این مثال کانکشن PPPOE اینترنت adsl به روی پورت روتر ایجاد شده و مودم در حالت بریج قرارگرفته است.

برای پورت فوراردینگ وارد قسمت IP و سپس firewall آنگاه وارد NAT شده و DST-NAT را برای انجام Port Forwarding پیکره بندی می کنیم.

دقت شود در صورتی که دارای یک آی پی استاتیک هستید می توانید در قسمت Dst.Address چیزی ننویسیم اما در صورتی که از رنج آی پی (آی پی های اینترنتی متفاوت و در یک رنج) استفاده می کنیم لازم است در این قسمت مشخص کنیم با کدام آی پی می توانیم به دوربین ها دسترسی پیدا کنیم.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن با روتر میکروتیک

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در قسمت پورت نرم افزاری دستگاه (در پیکره بندی شبکه خود دستگاه رکوردر) با اینکه پورت دستگاه 8000 بود ما در بخش پورت فورواردینگ (DST-NAT ) میکروتیک به این صورت پیکر بندی کردیم که اگر کسی از بیرون (اینترنت) با آدرس پورت مقصد 8001 وارد روتر شود و پرتکل آن tcp باشد حال در قسمت Action باید مشخص کنیم این ترافیک به کدام سمت باید هدایت گردد.

پیکره بندی انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکرو تیک

همان طور که در تصویر بالا دیده می شود ما این ترافیک را به سمت آدرس آی پی 192.168.1.50 با پورت 8000 که مشخصات دستگاه رکوردر هایک ویژن ماست هدایت کردیم. در ادامه (در تصویر پایین مشاهده می کنید) و به صورت مشابه پورت 80 دستگاه رکوردر هایک ویژن را به پورت 82  اینترنت فوروارد می کنیم.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکرو تیک

ما چون یک تک آی پی داریم پس نیازی نبود که در قسمت DST.Adress چیزی بنویسیم. در قسمت اکشن نیز تنظیمات را مطابق تصویر پایین وارد می کنیم.

 انتقال تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن با روترمیکروتیک

به این صورت انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن با استفاده از روتر میکروتیک انجام شده است و ما قادر خواهیم بود در شبکه اینترنت و از راه دور به سیستم دوربین مداربسته هایک ویژن خود دسترسی و از مزایای آن بهره مند شویم.

در انتها یادآور می شویم که شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط حاصل فرمایید تا در جهت رفع مشکل شما راهکارهای لازم را ارائه دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست