بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

یکی از اصلی ترین دلایل نصب و راه اندازی یک سیستم دوربین مدار بسته در یک مکان ضبط تصاویر و مراجعه به آنها در صورت لزوم است. هنگامی که برای بررسی واقعه ای که اتفاق افتاده است به دوربین مدار بسته مراجعه می کنیم. انتظار داریم به راحت ترین روش ممکن و در کمترین زمان به نتیجه دلخواه برسیم. بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن به دلیل کاربر پسند بودن منو و نرم افزار های کاربردی این دستگاه امری بسیار ساده و به سادگی قابل انجام است.

روش های مختلفی جهت ارتباط کاربر  با دستگاه برای بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن وجود دارد. تفاوتی ندارد که کاربر به چه روشی به دستگاه خود وصل شده باشد. چرا که به آسانی می توانیم از تصاویر ضبط شده بک آپ تهیه کنیم و در صورت لزوم از آن استفاده کنیم که می تواند امری جذاب و قابل توجه باشد.

روش های بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. روش اول ارتباط محلی از طریق ارتباط با استفاده از مانیتور متصل به دستگاه است. روش دوم استفاده از موس جهت کنترل، استفاده از کامپیوتر و نرم افزار کاربردی ivms4200 و یا استفاده از گوشی هوشمند و استفاده از نرم افزار ivms4500 می باشند. در این جا روش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن با استفاده از روش های مختلف آموزش داده خواهد شد. در ابتدا استفاده از روش اتصال محلی مانیتور به  DVR/NVR هایک ویژن و با استفاد از موس متصل به دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

 با استفاده از مانیتور محلی و موس متصل به دستگاه هایک ویژن ورژن4

ابتدا وارد  DVR/NVR شده و رمز عبور را وارد می کنیم. از منوی دستگاه با استفاده از کلیک راست وارد منو شده و سپس وارد بخش Playback  می شویم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

بعد از اینکه وارد بخش پلی بک در DVR/NVR هایک ویژن شدیم مراحل زیر را جهت مشاهده تصاویر ضبط شده دنبال می کنیم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

همان طور که می بینیم در ابتدا دوربینی را که می خواهیم تصویر ضبط شده آن را ببینیم انتخاب میکینم. سپس از میان تاریخ زیر تاریخ مورد نظر را انتخاب کرده تا تصاویر آن پخش گردد. پایین صفحه تصاویر یک ستون آبی رنگ مشاهده می کنیم که با حرکت دادن آن می توانیم به تصاویر ساعت های مختلف دست پیدا کنیم. همانطور که می بینیم در مرحله 5 تصویر بالا می توانیم با انتخاب این که صفحه چه بازه ای از زمان را به ما نمایش دهد می توانیم دقت بازه دلخواه خود را انتخاب کنیم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

بعد از اینکه متوجه شدیم د رتصاویر ضبط شده چه مقدار از تصاویر را نیاز داریم تا از آن بک آپ روی حافظه جانبی خود برداریم در ادامه و در مرحله 2 تصویر بالا وارد بخش خروجی گرفتن از دستگاه می شویم.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در بخش خروجی گرفتن از ویدئو برای بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن مانند تصویر بالا با انتخاب دوربین یا دوربین های مدنظر خود گزینه search  را برای اینکه دستگاه، ویدئو مورد نظر  را برای ما خارج کند انتخاب می کنیم. در تصویر بعد تنظیمات انجام شده برای دریافت تصاویر دوربین 1 در یک بازه مشخص یک دقیقه ای دیده می شود.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

بعد از انتخاب search دستگاه فایل مورد نظر ما را یافته و به ما نمایش می دهد.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

حال می توانیم با استفاده از علامت نشان داده شده در مرحله 2 فیلمی که جدا شده است را مشاهده کنیم. در مرحله 3 می توانیم با زدن علامت قفل مانع از حذف شدن این بخش از تصویر در dvr یا nvr  شویم.

در ادامه انجام مراحل بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن  به نقطه ای رسیدیم که فیلم مورد نظر را داریم و نیاز است آن را از دستگاه خارج کنیم. ابتدا فایل یا فایل های مورد نظر را نتخاب می کنیم.

سپس گزینه Exportبالای صفحه را انتخاب و ادامه می دهیم. در مرحله بعد در مورد این که آیا لاگ تصویر هم همراه تصویر خروجی گرفته شود از ما سوال می گردد که ما ok را انتخاب کرده و ادامه می دهیم.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در ادامه و در مرحله آخر حافظه جانبی که به دستگاه وصل کردیم برای ما باز می شود. به عنوان مثال ما در آن ابتدا یک فایل ساخته و سپس برای قرار دادن فیلم در آن فایل وارد فولدر ساخته شده می شویم.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در تصویر بعد به فایل ساخته شده نامی را اختصاص می دهیم.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در انتها وارد فایل ساخته شده می شویم و برای نهایی شدن بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن  به روی OKکلیک می کنیم. حالا فایلی که ما می خواستیم وارد حافظه جانبی یا فلش مموری ما شده است.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن با استفاده نرم افزار ivms4200

برای بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن در این روش در ابتدا لازم است ارتباط بین کامپیوتر و دستگاه رکوردر به درستی برقرار شده باشد. برای انجام این کار مقاله ما تحت عنوان  “تنظیمات اولیه DVR و NVR هایک ویژن“که مربوط به ارتباط DVR و یا NDR با کامپیوتر است را مطالعه نمایید.

در ادامه و بعد از ارتباط صحیح لازم است نرم افزار نصب شده و تصاویر DVR و یا NDR به روی آن آورده شود. برای این کار “آموزش نرم افزار ivms v2” و “آموزش نرم افزار ivms v3 ” را مطالعه نمایید.

بعد از مشاهده تصاویر دوربین های مدار بسته با استفاده از نرم افزار نسبت به مشاهده و دانلود فیلم های ذخیره شده اقدام می نماییم. در این مقاله بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن با استفاده از نرم افزار ivms  ورژن 3 را شرح می دهیم. برای این کار در نرم افزار ivmsv2  وارد نرم افزار شده و در نرم افزار از بخش control panel بخش Remote Playback  را انتخاب می کنیم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در پنجره  Remote Playback ابتدا دستگاهی را که می خواهیم تصویر ضبط شده دوربین آن را مشاهده کنیم انتخاب می کنیم. ممکن است شما در نرم افزارتان به یک دستگاه متصل باشد پس از میان دوربین های همان دستگاه دوربین یا دوربین های مورد نظر را انتخاب می کنیم.

با انتخاب تقویم پایین تر از دوربین ها تاریخ و ساعت مورد نظر خود را تعیین میکنیم. سپس search  را انتخاب می کنیم تا نرم افزار تصاویر ضبط شده در بازه زمانی مورد نظر ما را از دستگاه رکوردر به داخل نرم افزار وارد کند.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

تصویر بالا مراحل انتخاب دوربین و زمان مورد توجه ما برای بازپخش تصاویر را نشان می دهد.

سپس پخش را انتخاب کرده و با حرکت به روی ستون پایین صفحه بین ساعت های مختلف تصویر ضبط شده حرکت می کنیم تا تصویر مورد نظر خود را بیابیم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در این مرحله ما می توانیم با حرکت در بازه زمانی آبی رنگ پایین صفحه (با استفاده از کلیک چپ به روی نوار آبی و نگه داشتن کلیک چپ و کشیدن نوار به سمت چپ و راست می توان سوژه مورد نظر را یافت.

توجه شود گاهی ممکن است شما نیاز داشته باشد بازه زمانی که پایین تصویر می توانید حرکت دهید بازتر شده و بتوانید دقیق تر روی تصاویر حرکت کنید. مثلا نوار زیر تصویر به جای این که یک روز کامل را به ما نمایش دهد کلا نیم ساعت را نمایش دهد تا بتوانیم جستجوی دقیق تری داشته باشیم.برای این کار پایین تصویر سمت راست یک علامت + و –  وجود دارد که با انتخاب آنها می توان بازه زمانی را بیشتر و یا کمتر کرد.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

همچنین می توان با انتخاب آیکون مرحله 3 تصویر بالا دقیقا انتخاب کرد که تصویر ضبط شده چه زمانی دقیقا پخش شود. بعد از این که ما توانستیم سوژه مورد نظر خود در میان تصاویر را پیدا و زمان ابتدا و انتهای آن را تشخیص دهیم می توانیم با کلیک راست به روی صفحه و انتخاب Download بازه زمانی مورد نظر خود را دانلود کنیم. در ادامه مراحل زیر را دنبال می کنیم.

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

بعد از انتخاب گزینه دانلود در صفحه باز شده اگر کل تصاویر را نیاز داریم در همان سر برگ اول تیک همه تصاویر را و سپس گزینه دانلود را انتخاب می کنیم و منتظر می مانیم تا دانلود تکمیل گردد.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن با استفاده نرم افزار ivms4200

اما اگر به عنوان مثال چند دقیقه از تصویر ضبط شده را نیازداریم مانند شکل زیر مراحل زیر را دنبال می کنیم

همان طور که مشاهده می شود می بینید که می توانیم چهار بازه زمانی متفاوت را نتخاب کنیم. در نهایت دانلود را انتخاب و منتظر تکمیل دانلود ویدئو ها می شویم.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن با استفاده نرم افزار ivms4200

با انتخاب دانلود در تصویر بالا منتظر اتمام فرآیند دانلود می شویم. هنگامی که دانلود فایل به اتمام می رسد یک لینک که لینک محل ذخیره فایل دانلود شده است. در پایین صفحه سمت راست به ما نمایش داده می شود. با کلیک به روی آن وارد فولدر فایل دانلود شده می شویم. دقت داشته باشید این لینک چند ثانیه نمایش داده می شود. اگر در این بازه به روی آن کلیک نکنید باید خودتان به فولدر محل ذخیره فیلم مراجعه کنید. دقت کنید چون ما قبل از دانلود و در تصویر قبل (مرحله 6) تیک گزینه دانلود پلیر را برنداشته ایم یک پلیر نیز از دستگاه جهت پخش تصاویر دانلود می گردد که می توان از آن برای پخش تصویر دانلود شده استفاده کنیم. این پلیر مخصوص هایک ویژن است.

بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

نمای زیر، تصویر فیلم دانلود شده را نشان می دهد:

آموزش بک آپ گیری DVR/NVR هایک ویژن

در این تصویر می توانید محل ذخیره پیش فرض فیلم های دانلود شده نرم افزار ivms4200 را ببینید.

در نهایت شما می توانید با این روش ساده و به راحتی از اطلاعات خود بک آپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل اطلاعات خود را از دست ندهید.تیم هایک ویژن لند آماده است تا پاسخ گوی شما عزیزان باشد.شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط بوده و راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست