دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم چیست؟

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. دوربین مداربسته بیسیم چیست؟

همزمان با پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، دوربین مداربسته وایرلس یا وای فای به سرعت گسترش یافته است. دوربین مداربسته بیسیم به راحتی قابل نصب بوده و برای نصب آن نیاز به متخصص خاصی احساس نمی شود. این دوربین ها برای منتقل نمودن تصاویر نیازی به کابل کشی ندارند و در بعضی موارد به وسیله باتری تامین برق می شوند. به این معنا که دوربین مداربسته بیسیم برای این که تصویر و یا صدا را ضبط یا منتقل نماید نیازی به کشیدن کابل ندارد. از طرفی با متصل شدن به شبکه اینترنت جهانی، موجب ارتباط با آن از هر جای دنیا شده است.

این دوربین ها تمامی اطلاعات مربوط به صدا و تصویر را ابتدا به داده های دیجیتال تبدیل کرده و آنها را به صورت بیسیم و با پروتکل هایی مانند وای فای به گیرنده ارسال می نمایند. دوربین مداربسته بیسیم به دلیل هزینه نصب پایین و سهولت در راه اندازی، انتخاب بسیار مناسبی برای برخی کاربری ها مانند نصب دوربین به صورت موقت در یک مکان و یا نیاز به تغییر مداوم جای دوربین می باشند. باید این نکته را در نظر داشت که این دوربین ها برای این که به منبع تغذیه الکتریکی اتصال یابند، کماکان به برق نیاز دارند. این برق به وسیله کابل تأمین می گردد پس به صورت کلی نمی توان ارتباط کابل را در آن از بین برد اما مثلا اگر دوربینی دارای باتری داخلی باشد و یا تامین برق آن از طریق باتری باشد کاملا بدون نیاز به کابل است.

دوربین مداربسته بیسیم

دسته بندی دوربین مداربسته بیسیم

به طور کلی دوربین مداربسته بیسیم در دو دسته بندی کاملا متفاوت از نظر تکنولوژی قرار می گیرند. این دو دسته شامل دوربین مداربسته وایرلس آنالوگ و دوربین مداربسته وایرلس دیجیتال می باشد. در دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ منتقل نمودن تصاویر و اطلاعات به وسیله تبدیل کردن سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی آنالوگ صورت می گیرد. استفاده از این دوربین ها در حال حاضر به خاطر پاره ای از معایب به کلی منسوخ شده است.

دومین دسته مربوط به دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال که در حقیقت تحت شبکه  دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن می باشد. در این دوربین ها انتقال اطلاعات به وسیله وای فای صورت می پذیرد. از طریق این دوربین ها و تکنولوژی وای فای است که می توان اطلاعات بیشتری را با سرعت بالا منتقل نمود. این دوربین ها معمولا نسبت به آلودگی های نویز و سیگنالی حساسیت کمتری نشان می دهند. اما همچنان مشکلاتی که یک ارتباط وای فای می تواند داشته باشد نیز در آنها وجود دارد، ممکن است با پیشرفت تکنولوژی وظهور روش های جدید انتقال داده بیسیم این حوزه نیز متحول شود.

دوربین مداربسته بیسیم

 

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

دوربین کیوب – با قابلیت اتصال وای فای

 

انواع دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم در انتقال اطلاعات از سرعت و پهنای باند بسیار بالایی برخوردار است. این دوربین دارای ویژگی و کارکردهای متفاوتی بوده و انواع مختلفی دارد:

  1. دوربین مداربسته وایرلس مخفی

دوربین هایی که از نظر اندازه کوچک باشند و به راحتی امکان دیدن آن ها وجود نداشته باشد، دوربین مداربسته مخفی نامیده می شوند. این دوربین ها قابلیت این را دارد که بدون کابل کشی مورد استفاده قرار بگیرد. از قابلیت های خوبی که این گونه دوربین ها دارند این است که به راحتی می توانید در هر کجای دنیا که باشید تصاویر مکانی که دوربین مداربسته مخفی را در آن جا نصب نموده اید مشاهده کنید. هم چنین برای منتقل نمودن تصاویر باید از مودم وای فای استفاده کنید و دوربین مداربسته بیسیم مخفی را به مودم وصل نمایید. استفاده از این نوع دوربین ها بدون مجوزهای قانونی غیر مجاز است و برای استفاده از آنها حتما باید از مراجع ذی صلاح مجوزهای لازم را دریافت نمود. البته که دسترسی به نوع دوربین ها برای همه در دسترس نیست.

دوربین مداربسته بی سیم دوربین مداربسته مخفی

  1. دوربین مداربسته وایرلس سیم کارت خور

در حقیقت به وسیله دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور به راحتی می توانید هر نوع سیم کارتی که می خواهید به آن متصل کنید و از تصاویر موجود در دوربین ها لذت ببرید. این نوع از دوربین ها تصاویر را با سرعت زیادی انتقال می دهند. شما به راحتی با هر اپراتور سیم کارتی از قبیل ایرانسل، رایتل، همراه اول و … امکان راه اندازی دوربین و استفاده از آن را دارید. این دوربین ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند بدون نیاز به مودم و تنها با استفاده از سیم کارت اتصال به اینترنت و شبکه را برقرار نمایند. هم چنین دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور دارای میکروفون و اسپیکر داخلی است. این دوربین ها به دلیل قابلیت های فراوانی که دارند نسبت به سایر دوربین های مداربسته قیمت بالاتری دارند.

دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور

دوربین مداربسته بیسیم سیم کارت خور

  1. دوربین مداربسته بیسیم با قابلیت حرکت

این دوربین ها می توانند به وسیله کنترل کننده و یا به صورت اتوماتیک در جای خود به چرخش درآیند. معمولا این دوربین ها در مواردی که فرد تصمیم دارد به صورت همزمان تصاویر دوربین مداربسته را کنترل و نظارت کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مدار بسته وای فای و چرخشی هایک ویژن

دوربین مدار بسته وای فای و چرخشی هایک ویژن

 

 

  1. دوربین مداربسته بیسیم رم خور

این دوربین ها  درگاه Micro SD دارد و بدون نیاز به داشتن دستگاه DVR  به راحتی می تواند تصاویر را ضبط نماید. دوربین های رم خور هم چنین هزینه های مربوط به نصب دوربین و نیاز به استفاده از هارد دیسک را کاهش می دهد. این دوربین ها بسته به نوع، دارای امکانات مختلفی می باشد. این دوربین با توجه به نوعی که دارد تا 128 گیگابایت حافظه داخلی را ساپورت می نماید. این حافظه چیزی در حدود 6 روز تا 1 ماه قابلیت ذخیره تصاویر را دارد.

دوربین مداربسته بیسیم رم خور هایک ویژن

دوربین مداربسته بیسیم مموری خور هایک ویژن-مدل کیوب 

  1. دوربین مداربسته وایرلس یا وای فای

این دوربین ها می توانند صدا و تصویر را بدون نیاز به کابل و با استفاده از شبکه وای فای انتقال دهند. دوربین های وای فای به جهت این که نیاز به کابل کشی ندارد، نصب راحت و هزینه پایینی دارد اما به خاطر تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های سیم دار دارد. قابلیت خوبی که این دوربین دارد این است که در هر جایی که امکان نصب دیگر دوربین ها نباشد، دوربین مداربسته وایرلس نصب می شود.

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

معمولا در دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن، انتقال اطلاعات بدون نیاز به سیم و کابل کشی و تنها به وسیله وای فای یا شبکه انجام می شود. این دوربین ها برای  این که روشن شوند نیاز به منبع تامین کننده قوی برق مانند منبع تغذیه 12 ولت 1 آمپر را دارند، یکی از دلایل مهم این امر این است که این دوربین ها دارای دید در شب نیز می باشند که نیاز به تامین برق قوی را برای این دوربین ها بیشتر می کند.

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

در صورت نیاز به حذف کابل برق ورودی باید از باتری قدرتمند برای آنها استفاده کرد. به وسیله این دوربین می توان مقدار بالایی از اطلاعات را به سرعت انتقال داد. فرستنده های دیجیتال دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن تجهیزی هستند که تصویر و صدا را به صورت همزمان دریافت می کنند. این تجهیزات قابلیت همزمان ضبط آنها و و انتقال آنها از طریق شبکه وای فای و نیز دسترسی به این تصاویر از طریق نرم افزار ivms را دارند.

هم چنین باید اضافه نمود که هزینه نصب این دوربین ها بسیار پایین می باشد و به همین دلیل است که بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است. مدلی که تصویر آن را در شکل زیر می بینید دوربین هایک ویژن با قابلیت چرخش، ذخیره تصاویر در حافظه میکرو SD، دید در شب، دسترسی به تصاویر از طریق نرم افزار ivms اتصال به شبکه داده از طریق وا فای و کابل را دارد.

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

برای مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب و خرید دوربین مداربسته مورد نظر خود بی سیم هایک ویژن از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

مقالات مرتبط

Avatar

انواع دوربین مداربسته و برند های معتبر

ادامه مطلب

Avatar

انواع دوربین مداربسته هایک ویژن

ادامه مطلب

Avatar

ده برند برتر دوربین مداربسته در جهان

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست