آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

همانطور که در مقاله “آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 2) به لزوم قدرتمند بودن نرم افزار کاربردی یک سیستم دوربین مداربسته اشاره شد، نرم افزارهای کاربردی در واقع رابط بین کاربر و سیستم های سخت افزاری در یک سیستم دوربین مداربسته هستند.

نرم افزارهای کاربردی هایک ویژن در یک سیستم حرفه ای دوربین مداربسته باید کاربر پسند باشند و کاربر باید بتواند با کمترین زحمت و آموزش به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند.

برای دستیابی به سیستم با این مشخصات یکی از نکات مهم به روزرسانی مداوم نرم افزارها و برطرف کردن ایرادهای احتمالی و اضافه کردن نیازهای جدید کاربران به آن است.

کمپانی هایک ویژن که همواره سعی در ارائه نرم افزارهای کاربر پسند جهت استفاده کاربران دارد نسخه های یک نرم افزار ارائه شده را مدام به روز رسانی میکند و گاهی به دلایل فنی به روز رسانی نرم افزار قبلی مناسب نبوده و با ارائه نرم افزاری جدید سعی در پوشش نیاز کاربران خود کرده است.

در این راستا نیز نرم افزار ivms 4200 ورژن 3 را ارائه کرده است که اندکی از نظر ظاهری و کاربرد با نرم افزار ivms 4200 ورژن 2 متفاوت است و در این مقاله نحوه تنظیمات و ارتباط آن با دستگاه DVR و NVR آموزش داده خواهد شد.

آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

با استفاده از یک سیستم دوربین مداربسته هایک ویژن مطابق با تصویر بالا می توان از طریق آی پی اینترنتی و از راه دور و یا از طریق آی پی داخلی و در شبکه داخلی تصاویر را مشاهده نمود.

برای این کار لازم است تنظیمات اولیه شبکه که در مقاله  آموزش اتصال NVR و DVR به کامپیوتر (بخش 1) شرح داده شد به درستی انجام شده باشد و از ارتباط درست آنها اطمینان حاصل نماییم.

آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

دانلود نرم افزار

ابتدا آخرین نسخه به روزشده این نرم افزار را دانلود می کنیم.

دانلود نرم افزار ivms4200

وارد یکی از سایت هایی که حاوی لینک دانلود این نرم افزار است شده و آنرا دانلود می کنیم.

دانلود نرم افزار ivms4200

نصب نرم افزار

با دانلود نرم افزار مراحل نصب را آغاز کرده در صفحه اول لایسنس را قبول کرده و ادامه می دهیم و کلید next را می فشاریم.

مراحل نصب نرم افزار ivms4200

در صفحه بعد می توان مسیر نصب را مشخص کرد که در واقع بهتر است آن را تغییر ندهیم. همچنین در این صفحه می توان قسمت هایی را به صورت شخصی سازی شده مشخص کرد که نصب بشوند که البته مقادیر پیش فرض را برای کاربری های معمول نباید تغییر داد.

در پایین صفحه هم با توجه به مواردی که در کادر بالا تیک خورده اند فضای مورد نیاز جهت نصب نرم افزار محاسبه شده است و فضای خالی کلی موجود در درایو C که نرم افزار در آن نصب می شود نمایش داده شده است. روی install  کلیک کرده و نصب را آغاز می کنیم.

آموزش نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن (ورژن 3)

در ادامه کلید install را می فشاریم و منتظر می مانیم تا نرم افزار نصب گردد.

آموزش گام به گام نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

منتظر می مانیم تا مراحل نصب تکمیل گردد.

آموزش گام به گام نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

و در نهایت روی finish کلیک می کنیم.

آموزش گام به گام نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

چون create a desktop icon تیک خورده یک آیکون از این نرم افزار در دسکتاپ ساخته می شود. همچنین Launch Client تیک خورده است بعد از next وارد نرم افزار می شویم.

آموزش گام به گام نصب نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در این صفحه ابتدا یوزرنیم (username) که می تواند هر اسمی باشد را برای نرم افزار تعیین می کنیم. سپس یک پسورد که باید حداقل 8 کارکتر باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک یا ترکیب با عدد باشد به نرم افزار تخصیص می دهیم که قدرت رمز در این صفحه نمایش داده می شود.

در محله سوم اگر بخواهیم در ورودهای بعدی به نرم افزار رمز از ما سوال نشود تیک Auto-Login را می زنیم. در نهایت Log In کرده و وارد نرم افزار می شویم.

آموزش گام به گام راه اندازی نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در صفحه بعد چند سوال پرسیده می شود که باید به آنها پاسخ دهیم تا در صورت فراموشی رمز از آن برای باز کردن نرم افزار استفاده شود.

آموزش گام به گام راه اندازی نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در اولین ورود به نرم افزار به این صفحه وارد می شویم که لازم است تا تنظیمات دستگاه یا دستگاه های DVR و NVR را جهت ارتباط در بخش Device Management وارد کنیم.

آموزش گام به گام راه اندازی نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در این صفحه اگر بخواهیم دستگاهی را در شبکه داخلی به نرم افزار اضافه کنیم online Device را انتخاب می کنیم. در کادر پایین دستگاه های موجود و آنلاین در شبکه نمایش داده می شود.

در صورتی که بخواهیم دستگاهی را در نرم افزار اضافه کنیم که با کامپیوتر ما در یک شبکه نیست مثلا ارتباط ما اینترنتی است یا مثلا بین ما و دستگاه های رکوردر روتری وجود دارد دیگر دستگاه ها در بخش آنلاین نمایش داده نخواهد شد. در این صورت روی گزینه add که بالای صفحه و در کنار Online Device  است انتخاب می کنیم.

آموزش گام به گام نصب نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

با موفقیت آمیز بودن مراحل اضافه کردن دستگاه، online بودن آن به وضوح مشخص است. در صورتی که هر یک از مسائل مربوط به اضافه کردن دستگاه اشتباهی وجود داشته باشد دستگاه آنلاین نخواهد بود.

آفلاین بودن دستگاه در شکل نشان داده شده است. توجه شود که در پایین صفحه سمت راست علت اشکال در اضافه کردن دستگاه نشان داده می شود.

برای اطمینان از اینکه مشکلی در مشاهده تصاویر وجود نخواهد داشت وارد قسمت group شده گروه ایجاد شده را چک میکنیم و اگر به هر دلیل با آنلاین بودن دستگاه گروه ساخته نشده بود add group را انتخاب می کنیم و گروه را می سازیم. جهت آموزش در این مثال، گروه را حذف کرده تا مجددا آن را بسازیم.

آموزش راه اندازی نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در صفحه بعد گروه را با نام دستگاهی که add کردیم مجددا می سازیم.

آموزش گام به گام راه اندازی نرم افزار ivms 4200 هایک ویژن

در نهایت برای مشاهد تصاویر وارد control panel – main view می شویم.

نصب نرم افزار ivms4200 ورژن 3

در صفحه main view  روی فایل که نام آن همان دستگاه و گروهی است که ساختیم و در کادر سمت چپ دابل کلیک کرده و تصاویر پخش خواهند شد.

نصب نرم افزار ivms4200 ورژن 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست